fbpx

10 šílených achievementů ve hrách

Achievmenty ve hře jsou důkazem jakési preciznosti při průchodu hrou, znamením kreativity a znalosti herního prostředí. Jednoduché achievmenty můžete získat už při zapnutí hry, na ty složitější budete muset vyvinout velké úsilí a mít hodně pevné nervy.

10. Rock Band 2 – Bladder of Steel


Jestli rádi hrajete na kytaru a máte 7 hodin života navíc, můžete zkusit získat achievment Bladder of Steel ve hře Rock Band 2. Abyste získali tento achievment budete muset zahrát všechny písničky z nekonečného playlistu. Navíc to musíte udělat v řadě za sebou, bez selhání nebo přerušení hry. Je to parádní sedmihodinový koncert bez přestávky.

Bladder of Steel

Vlastní 4,33% hráčů

Complete the Endless Setlist 2 without pausing or failing9. Dishonored – Clean Hands


Tento achievment mají určitě všichni pacifisté. Čisté ruce, jak se tento odznak jmenuje, napovídá, že je potřeba nezašpinit se ruce – od krve samozřejmě. Odznak tedy získáte, projdete-li celou hrou bez jediného zabitého nepřítele. Můžete samozřejmě omračovat, nikdo ale nesmí zemřít.

Clean Hands

Vlastní 1,98% hráčů

Complete the game without killing anyone8. Portal – Aperture Science


Tento odznak je vytvořen speciálně pro všechny masochisty, kteří se ukrývají mezi hráči. Achievment Aperture Science dostane pouze hráč, který zahraje všechny challegnge z Portalu na zlaté hodnocení. Každá z nich je pak ještě rozdělena na tři různé typy. Pokud všechny zvládnete na zlatou, tento odznak je váš. Obrázek odznaku samozřejmě není nic jiného než logo výzkumného centra, ve kterém se Portal odehrává.

Aperture Science

Může vás zajímat:  Fall Guys: nově se budete rozčilovat na PC, Switchi i Xboxu

Vlastní 1,18% hráčů

Earn gold medals on all Portal challenges7. Dead Rising – 7 Day Survivor


V této hře vyhladoví vaše postava každých 20 minut reálného času. Jídlo a pití vás drží naživu a vy se tedy nerespawnete. Sběr potravin a pitiva vás drží blízko nákupních center, která se hemží zombíkama. Vaším úkolem je přežít 14 reálných hodin ve hře bez vyhladovění a to bez možnosti si průběh uložit. Musí to prostě být na jeden zátah, 14 hodin v reálném čase. Jedná se o jeden z nejnáročnějších achievmentů vůbec.

7 Day Survivor

Vlastní 0,89% hráčů

Survive for at least 7 days6. Super Meat Boy – Impossible Boy


Další z řady achievmentů, který nevlastní ani jedno procento hráčů. Zadání se zdá velmi jednoduché – dokončete level Cotton Alley Dark World bez jediné smrti. Problém je v tom, že hra je jednou z těch hardcore skákaček, ve kterých umíráte pořád dokola a dokola. Některým se ale podařilo i nemožné. Na jednoho šťastlivce, nebo chcete-li mistra, se můžete podívat sami.

Impossible Boy

Vlastní 0,8% hráčů

Beat Cotton Alley dark world without dying5. Max Payne 3 – The Shadows Rushed Me


Další z achievmentů, který je jen pro otrlé. Pro získání tohoto odznaku musíte projít celou hrou Max Payne 3 a ani jednou nezemřít. Nejde ale jen o to zůstat na živu, k dispozici nejsou ani možnosti uložit a načíst hru. Pokud chcete mít tento achievment ve své sbírce, musíte projít celou hrou na jeden zátach a to bez jediné smrti. Kdo hrál třetího Max Payna, může sám posoudit, jak jednoduché je zde zemřít špatným zmáčknutím jednoho tlačítka.

The Shadows Rushed Me

Může vás zajímat:  Multiversus se připomíná trailerem a láká hráče na testování

Vlastní 0,31% hráčů

Unlock And Complete New York Minute Hardcore4. Half Life 2: Episode 2 – Little Rocket Man


Little Rocket Man je opravdu dobrý vtípek od vývojářů. Tento odznak dostanete, pokud donesete zahradního trpaslíka přes celou hru až do rakety na konci. Trpaslík je v řídící místnosti na začátku hry pod regálem. Pomoci gravitační zbraně se pak o něj musíte starat v průběhu celé hry a na úplném konci ho posadit do rakety, která odlítá do vesmíru.

Little Rocket Man

Vlastní 2,52% hráčů

Send the garden gnome into space3. Garry’s Mod – Yes, I Am the Real Garry!


Další velmi podařený vtip od vývojáře. Achievment Yes, I Am the Real Garry! jste mohli získat jen tak, že jste hru hráli na stejném serveru jako její tvůrce Garry Newman. Což byl celkem velký problém, protože sám tvůrce svoji hru moc nehrával. Hráči nakonec pomocí skupiny 100Pals v roce 2018 ukecali Garryho, aby vytvořil server, na který by se ostatní za ním připojili a díky tomu získali tento odznak. Dobrý Garry Newman tehdy souhlasil a od té doby se jedná o dost vzácný odznak.

Yes, I Am The Real Garry!

Vlastní ??% hráčů

Play on the same server as garry2. VVVVVV – Master of the Universe


Další z řady achievmentů, které po vás chtějí, aby jste ani jednou nezemřeli. V některých hrách se to dá, to ovšem není případ hry VVVVVV. Už název napovídá, že hra bude dost šílená. Jedná se o 2D skákačku, ve které často narazíte na místnosti s pastmi, skákačkami a podobně. Do toho všeho vás hra nutí přepínat gravitaci, aby hádanky a skákání bylo co nejtěžší. Tento odznak můžete získat jen díky pečlivému a dlouhému tréninku u každé překážky.

Master of the Universe

Může vás zajímat:  Naughty Dog ukazuje fotografie z natáčení seriálu The Last of Us

Vlastní 5,1% hráčů

Complete the game in no death mode1. Mortal Kombat – My Kung Fu Is Stronger


Na tomto seznamu nesmí chybět ani legendární achievment ze hry Mortal Kombat. Abyste tento odznak získali, musíte získat nejvyšší hodnocení s každým z 28 bojovníků. To znamená s každým z nich vyhrát 2800 zápasů, udělat 2800 fatalit, 4200 X-Ray útoků a prolít 280 000 litrů krve (ano i prolitou krev hra počítá). Odhadem tedy něco kolem 672 reálného herního času. Pokud chcete ukázat, že jste mistři v této hře, tento achievment je to pravé.

My Kung Fu Is Stronger

Vlastní 0,3% hráčů

Gain Mastery of All Fighters