fbpx

8 zajímavostí ze světa Tomb Raider a Lary Croft

Lara Croft začala drandit po hrobkách v roce 1996. S využitím plus mínus všech prstů, trojčlenky a exponenciální rovnice se dá dopočítat, že letos tedy slaví už 25. narozeniny. V rámci čtvrtstoletí s Tomb Raiderem vám přinášíme některé zajímavé informace o postavě Lary Croft a jako bonus osobní uvědomění, že někteří z nás jsou už pěkně staří pardálové.


1) Základní životopisná data


Lara se narodila 14. 2., povoláním je archeoložka, výška a váha se poměrně různí, rodinný stav: svobodná, záliby: jízda na motorce, outdoorové aktivity, likvidace ohrožených tvorů a dinosaurů, archeologie, luštění hádanek a křížovek a nezáměrné rozpoutávaní apokalypsy.


2) Lara Croft nebo Laura Cruz?


Zdroj: http://khaleesiofcomics.over-blog.com/

Původní jméno pro nebojácnou hrdinku vymetající hrobky bylo Laura Cruz, kterou zvolil Guy Miller. Změna křestního jména na Laru byla kvůli Američanům, kteří nebyli úplně schopni jméno Laura vyslovit. Později došlo také na změnu příjmení a jihoamerické Cruz bylo nahrazeno britským Croft, které bylo vybráno z telefonního seznamu. Toto příjmení logicky patřilo skutečné osobě, která si pak raději jméno změnila.


3) Zoologická zahrada v prvním díle


V původním Tomb Raideru bylo zabito pouhých 6 lidí. Zbytek nepřátel obstarali lvi, gorily, dinosauři a další havěť. Jaký to nepoměr v porovnání s restartem Tomb Raideru v roce 2013, že?


4) Lara Croftová alias zpěvačka


V rámci propagace se tvůrci rozhodli, že Lara vydá dvě hudební alba. Že to moc dobře nedopadlo asi není potřeba dodávat. Její výkon nakonec můžete zhodnotit sami. Ovšem na účast na nějaké té pěvecké soutěži by to mohlo stačit.

Může vás zajímat:  State of Play přinese informace o novém Ratchetovi

5) „Sem, sem se mi dívej“


Ale no tak, snad jste si nemysleli, že by chyběla zmínka o Lařině hrudníku. Velikost těchto partií je výsledkem programátorské chyby při kódování prvního dílu hry. Vážně si někdo v týmu vývojářů myslel, že si toho nikdo nevšimne? Konkrétním „viníkem“ je údajně Toby Gard, který si jednoho dne pohrával (programátorsky) s modelem Lary a náhodou došlo ke zvětšení ňader o 150 %. Gard chtěl tento omyl napravit a vytvořit přirozenější proporce těla, ale ostatní členové týmu řekli, že Lara „takto vypadá lépe“. Ponechme nyní stranou, proč se Toby Gard v daný okamžik zaměřil právě na tuto část těla.


6) Rekordní Lara


Lara Croft má své místo i v knize rekordů a kuriozit. Drží například rekord za “Nejpočetněji vyskytující se videoherní charakter na obálce časopisů“. Podle dostupných údajů se jedná o více než 1400 přebalů a patří do nich nejenom digitální podoba, ale také ztvárnění modelkami, herečkou Angelinou Jolie atd.

Zdroj: https://tombraiderhorizons.com/

Dalším počinem, který patří do Guinessovy knihy rekordů, je ocenění jako „Nejúspěšnější videoherní lidská hrdinka“. Svůj podíl na tom mají také hrané filmy a další propagační akce a reklamy, díky čemuž se Lara dostala do povědomí lidí i mimo herní komunitu.

V roce 2015 byla zveřejněna zpráva, že fanoušek jménem Rodrigo Martin Santos má ve sbírce 2383 sběratelských předmětů s tematikou Lary Croft. Za ty roky jeho kolekce určitě ještě notně narostla.

Může vás zajímat:  State of Play ovládli Ratchet s Clankem

7) TR mobilní hry pro každého


S Larou Croft jste mohli zažívat dobrodružství i na mobilních telefonech. Nutno však podotknout, že svým zaměřeným to byly tituly výrazně odlišné od konzolových a PC předloh. Titul Lara Croft: Relic Run představoval nekonečný endless runner, který byl stejný jako desítky jiných endless runnerů. I když se hra snažila implementovat střelné zbraně nebo vozidla, velmi rychle nastoupil stereotyp a zapadla do standardního průměru. Ostatně jako drtivá většina her založena na této hratelnosti. Druhá titul Lara Croft GO představoval logickou hru, ve které jste pomocí tahů řešili hádanky a snažili se vyřešit všechny levely. V pořadí třetí hra s Larou s názvem Tomb Raider Reloaded se vyznačuje velkou mírou kreslené stylizace a jedná se o akci viděnou shora.


8) Nová Tomb Raider hra ve vývoji?


Už na začátku letošního roku se na YouTube objevilo video, v němž pár zaměstnanců z Crystal Dynamics nadšeně hovoří o Tomb Raideru a Laře Croft. V záplavě entuziasmu byl učiněn příslib, že se můžeme těšit na to, co nám Tomb Raider přinese v budoucnu. Vývojáři se údajně snaží spojit časové osy Lařiných dobrodružství jak od Core Design, tak Crystal Dynamics a vytvořit další hlavní díl celé série. Oficiální oznámení však dosud nepadlo.

Co už však víme jistě je to, že se chystá nový film pod režijní taktovkou Mishy Green, animovaný seriál na Netflixu nebo mobilní hra Tomb Raider Reloaded.

Může vás zajímat:  Life is Strange: True Colors – seznamte se s postavami