fbpx

Bohové chaosu 40K


O co jde?


Chaos? Velmi zjednodušeně řečeno se jedná o nehmotnou rovinu existence, jenž odráží emoce všech živých bytostí. Běžný smrtelník do něj nemůže kvůli nezměrným silám, které zde panují, vstoupit. To však neplatí, naopak. Neustávající invaze stvůr z něj pocházejících jsou největší hrozbou tohoto světa. Původně vznikl z moře duší. To na rozdíl od něj bylo daleko stálejší a nehýbaly s ním pouze z našeho pohledu zavrženíhodné emoce. Kvůli konfliktům všeho druhu se postupem času destabilizovalo až do té míry, že se stalo smrtícím nejen pro ty, jenž z něj čerpali sílu. Neřesti s největším potencionálem postupně převládaly a daly zrodit entitám, které známe jako bohy chaosu. Z počátku jich bylo nezměrné množství, ti méně prosperující byli časem nakonec pohlceni či vytlačeni silnějšími vrstevníky.

Mezi odpadlíky se dá počítat třeba Malice, ztělesnění zmatků a chaosu.

Z původních bohů převládají aktuálně tři. Později se přidal ještě Slaanesh stvořený chtíčem a krutostí rasy Eldarů.


Co jsou zač a jaké výhody poskytují svým uctívačům?Khorne (v překladu pán hněvu)


Přezdívaný také krvavý bůh, je zhmotněním násilí, vzteku, nenávisti a války, ale i odvahy, tvrdosti a především cti. Díky tomu, že o nic ze zmíněného není ve 40K nouze, se jedná o nejsilnějšího (rovněž také nejstaršího) ze všech zmíněných. Nenechte se ale zmýlit. Nejde mu ani tak o utrpení nepřátel jeho přisluhovačů, jakožto o zkratovité násilné smrti. Mučení a jiné ohavnosti totiž posilují především Slaneeshe. Jeho poskoci jsou pak v očích Khornových služebníků považování za absolutní odpad a stávají se jejich kořistí. Ještě stojí za zmínku, že uspořádání armád Khorna, stejně jako vše co s ním souvisí, se točí kolem čísla osm.

Může vás zajímat:  Hry zdarma pro předplatitele Games with Gold na květen
40k Wiki

Nurgle


Papa Nurgle (Facebook)

Ztělesnění nemocí, zoufalství, ale také života a léčby, jehož posvátným číslem je sedmička. Poslední z originální trojice, jemuž daly příležitost se zrodit morové rány středověku. Lidé zůstávají dodnes jeho nejcennějšími spojenci (jestli to tak lze nazvat) a to především díky své vůli přežít, ať to stojí cokoli. Od podstaty se nachází na kolizním kurzu se záměry Tzeetche, který žije přítomností.


Tzeentch


Tzeentch by DHDarkHeretic on DeviantArt

Jeho doménou jsou číslo devět, pokrok, intriky a magie. Ve středověku pomohl lidem dostat se z období temna a dnes představují jeho hlavní zdroj síly intriky a mocenské boje. Mnozí, jenž si mysleli, že rozumí jeho motivacím, s ním uzavřeli na první pohled výhodné smlouvy (propůjčující jim znalosti potřebné k ovládnutí magie). Ty však jsou ku prospěchu jen jemu a plánu, který kuje. Co se stane, až se naplní? To neví snad ani on sám. Jak by jiná velice podobná postava řekla: Je to jen pes honící se za auty.


Slaanesh


Zjevuje se duálně tj. jedna mužská a ženská podoba, následně pro impérium je on a pro Eldary pak ona. Je to stvoření, od něhož se chcete držet dál a to i jako přisluhovači. Tedy pokud si nepotrpíte na mučení, drogy či všemožné zvrhlé (a krvavé) sexuální praktiky. Také je patronem obsese, perfekcionismu, nenažranosti a touhy. Ze všech pánů chaosu mu na jeho přisluhovačích záleží nejméně a mezi těmi, co jsou mu věrni a naopak, zas tolik rozdílů nepanuje. Pokud ale chcete zažít naprosto šílenou jízdu, tak proč ne?

Může vás zajímat:  State of Play ovládli Ratchet s Clankem
https://cz.pinterest.com/pin/326159197989982848/