Byl oznámen nový Tomb Raider. Pohánět ho bude Unreal Engine 5

tudio Crystal Dynamics oznámilo, že je ve vývoji nová hra ze série Tomb Raider. Následující dobrodružství Lary Croft využije Unreal Engine 5.  

Společnost Epic Games v rámci vysílání s názvem State of Unreal 2022 představila možnosti a směry, kterými se mohou vývojáři v následujících letech ubírat. Na propagaci Unreal Enginu 5 se podílela celá řada osobností z herních studií, přičemž největší odhalení přinesl Dallas Dickinson z Crystal Dynamics. 

Během akce generální manažer oznámil, že studio zahájilo vývoj nové hry Tomb Raider, kterou bude pohánět Unreal Engine 5, aby titul „zprostředkoval další úroveň vyprávění příběhu a herních zážitků“. Dále vysvětlil, že snahou tvůrců je vytvořit vysoce kvalitní filmové akční dobrodružství, jak se na sérii Tomb Raider sluší a patří. Kam se však další kroky nejznámější herní ženštiny budou ubírat tentokrát, na to si budeme muset počkat. Žádné další informace totiž zveřejněny nebyly. Spekuluje se však o tom, že nový Tomb Raider, vzhledem k využití UE 5, vyjde pouze na PC a novou generaci konzolí.