fbpx

Česká perla 1428: Shadows over Silesia bude mít český dabing a výbornou atmosféru

Hru 1428: Shadows over Silesia jsme si zde již představovali. Vývoj se posunul zase o kus dopředu a my vám přinášíme čerstvé informace z vývoje hry.

Hra jediného vývojáře, Petra Kubíčka, se od posledního článku o kus posunula. Venku je nyní o něco delší trailer přímo z gameplaye, kde jde vidět styl soubojů a máme i informace o herních mechanikách. Ovšem, pěkně popořadě.Příběh a dějové zasazení


Celá hra je inspirovaná knihami Adrzeje Sapkowského a jeho Husitskou trilogií (a že už sázka na hry podle jeho knih vyšla na výbornou, co? ;). Příběh se tedy odehrává v roce 1428, kdy husité po úspěšném dobytí Uher táhnou přes tehdejší Moravu a Slezsko. Děj hry se částečně odehrává i v místě a čase popsaném v knihách od Sapkowského. Stejně jako v knihách i ve hře bude reálný historický základ, trošku šmrncnutý nějakou tou magií a kouzly.

Příběh bude vyprávěn lineárně a provede hráče řadou skutečných i fiktivních míst a událostí. Navštívíme například Třemešnou, Nisu nebo klášter v Břehu. V průběhu cesty, která bude probíhat pěšky i koňmo, budeme plenit vesnice, prozkoumávat staré kobky a kláštery a samozřejmě řešit hádanky a bojovat s nepřáteli. Mezi ně se kromě obránců vesnic řadí také uctívači ďábla, pekelné bestie, zlí čarodějové a hodně se těšíme také na sexuální démony.

Může vás zajímat:  Mrkněte na oficiální teaser k seriálovému Resident Evil

Celý příběh bude vyprávěn vážně a je v něm jen málo prostoru pro sarkasmus a vtípky. Podle vývojáře se můžeme těšit také na řadu odkazů na známé filmy, seriály nebo knihy.Grafika a herní mechanismy


Jak již bylo vidět na předchozích screenshotech, hra je izometrická, podobně jako například Diablo. Grafické zpracování je spíše pohádkového rázu (to není žádné mínus – právě naopak) s low poly modely. Díky častým průchodům temnými kobkami a cestováním za každého počasí se můžeme těšit na skvělé světelné efekty a výbornou atmosféru, například při cestování za deště a zamračeného dne. Hra světla a stínu bude velkou součástí celého grafického dojmu a podle dostupných videí zatím vypadá velmi podařeně. V temných kobkách je opravdu tma až na světlo z louče, které je mdlé a nejasné.

Stejně jako v mnohých jiných hrách, i zde bude hlavní náplní průzkum, hádanky, boj a navíc ještě plížení. V této hře totiž souboj vždy není tím správným řešením. Hráč bude muset využívat prostředí k řešení hádanek, hledat různé předměty nebo nebo dešifrovat tajné zprávy a nápisy. Část z nich půjde řešit i několika způsoby. Průchod přes zamčené dveře, tak můžete vyřešit hádankou nebo oblast trochu více prozkoumat a najít díru ve zdi, kterou háji kostlivec. V tu chvíli máte na výběr mezi soubojem a logickou hádankou.

Souboje zde budou pouze na dvě tlačítka myši. Na levém tlačítku bude útok a na tom pravém obrana. Ani tak ale souboj nebude jednoduchý, protože hra nebude mít žádné RPG prvky. V souboji tak budou rozhodovat hlavně vaše schopnosti a ne čísla a statistiky. Velký problém taky bude, když na vás zaútočí více nepřátel naráz. V takovém případě nebude stačit jen bezhlavě sekat a mlátit okolo, budete muset taktizovat, využívat uličky a prostředí. Například past kterou si deaktivujete, aby jste se dostali dál, můžete využít při boji s nepřáteli a poslat je tak všechny najednou k šípku.

Může vás zajímat:  Epic se s tím nepáře, nabízí zdarma skutečnou pecku

Ani souboj ale nebude vždy cestou k úspěchu. Ve hře budou pasáže, kdy se budete muset plížit a schovávat. Budete muset odpozorovat hlídkovou trasu a zvyky stráží, aby jste pronikly do zakázané oblasti. Vojáky můžete přepadávat a odrovnávat jednoho po druhém. Přímá konfrontace s městskou stráží nebo větší skupinou nepřátel znamená jistou smrt.Hra bude mít česky dabing!


Naprosto skvělou zprávou byla informace, že hra bude obsahovat český dabing. O ten se postarají amatérští profíci, které známe už dlouhá léta z internetu a není to nikdo jiný než Fenix ProDabing. Na ukázku se můžete podívat v teaseru, který vyšel při oznámení hry a je nyní celý nadabován v češtině.Co nás čeká dál?


Protože je hra zatím v ranné fázi vývoje, můžete se zatím těšit na začátek příštího roku, kdy vyjde další velké oznámení o vývoji a nový trailer. V tu dobu už bychom měli znát také přibližné datum vydání. Hra prozatím vyjde jen pro PC.

Pokud by jste si chtěli hru vyzkoušet, krátká ukázka bude k dispozici na festivalu Gamer Pie v Brně. Hledejte Herní stezku, ve které bude k vyzkoušení 1428: Shadows over Silesia a další.

Nezapomeňte se také mrknout na Steam stránku hry, oficiální web, facebookovou stránku, Instragram, přidat se na Discord a na YouTube! A tady hned můžete článek sdílet, aby se vědělo, že se na české herní scéně zase něco děje 🙂

Může vás zajímat:  Remedy: informace o Alan Wake 2 a remasterovaná verze na Switch