Elden Ring dostává update na PC

PC verze hry Elden Ring dostává nový update, který má opravit jednu zásadní chybu, na kterou si hráči velmi často stěžovali.  

Není nic výjimečného, že hry v den vydání na PC obsahují celou řadu chyb a nedodělků. Může se jednat o chybky, které vyvolají úsměv, mnohdy ale pořádně zabrnkají na nervy. Update s označením 1.02.3 přichází krátce po spuštění a zaměřuje se výhradně na vyřešení problému s připojením ovladače.  

Podle twitterového účtu hry Elden Ring tato aktualizace opravuje problém, kdy za určitých okolností nešlo připojit herní ovladač. Status sice neupřesňuje, za jakých okolností a souvislostí k této chybě docházelo, nicméně v tuto chvíli by mělo být možno připojit všechny kompatibilní gamepady.  

O špatné konektivitě se začalo mluvit již v den vydání a v praxi docházelo k tomu, že ovladač zkrátka nebyl rozpoznán. Některé zprávy z komunity tvrdily, že se problém týká pouze drátových ovladačů a bezdrátové fungují v pohodě. Vzhledem k tomu, že společnost není příliš sdílná, není ani možné přesně určit, kde byla potíž. Součástí tweetu je rovněž informace, že pokud se ve hře některé předměty nebo vybavení nezobrazují správně, je potřeba ověřit herní soubory přes odkaz níže.