fbpx

Fanoušek Pokémonů dostane herní kartu. Představuje osobní aspekt jeho života

Karetní hra Pokémon je opět (stále) v kurzu. Tuto skutečnost reflektují nejenom nové edice kartiček, ale také jeden poměrně bizarní příběh, na který se nyní podíváme.

Hra Pokémon TCG se, alespoň u nás, těšila velké oblibě. Jako děti jsme sbírali kartičky, stavěli balíčky, hráli celé odpoledne a pak se rozezleně rozešli do svých domovů, abychom si tam předělali celý balík a další den jeli znova. Kapesné v té době cele padlo na nové balíčky nebo starter packy, ledňáček a žlutou limču. A i když s postupem času na karty v albu napadal prach, fenomén karetní hry Pokémon přetrval a jak se zdá, chytá už několikátý dech. To dokazují nejenom nové hry na konzoli Nintendo Switch, on-line verze karetní hry Pokémon, ale také neobvyklý příběh jednoho fanouška.

Herní karty Pokémonů byly od počátku velice solidně zpracované. Ať už jde o technické provedení a dílenské zpracování karet, tak především vizuál. Obrázky příšerek doplněné barevnými efekty či holografickou fólií lze považovat za umělecká díla. V praxi tak není překvapení, že v komunitě najdete sběratele, kteří sbírají karty jen pro své estetické potěšení, ne aby vyklepli soupeře na turnaji. A právě pro ně vznikl koncept vytváření Pokémon karet na zakázku. Jeden z uživatelů Redditu tak získal kartu, která reprezentuje jeho domácího mazlíčka – kočku.

Uživatel Redditu s přezdívkou Frosttance se podělil o svůj narozeninový dárek, který dostal od svého kamaráda a umělce. Ten si říká „roseyskypeach“ a vytvořil pro něj Pokémon kartu s jeho kočkou. Ačkoli se jedná o „neherní“ kartu, kterou nelze využít v balíčku, dokonale představuje všechny typické prvky originálních karet. Umělecký styl patří k těm roztomilejším, které mnohé Pokémon karty měly. Kočička Pepperoni si lebedí v trávě a z jejich očí srší roztomilost spojená se zlomyslností (trochu jako má Meowth od Rakeťáků). Zachyceny jsou samozřejmě i další rysy reálného mazlíčka, jako zelené oči a pruhy na hlavě. Není těžké si představit, že Pepperoni by v klidu mohl být další plnohodnotný Pokémon.

K věrnému ztvárnění dopomáhá také přítomnost všech herní atributů, jako počet životů, dvojice útoků s požadavky na karty energií, neutrální typ Pokémona, slabosti a odolnosti.

Může vás zajímat:  TMNT: Shredder’s Revenge - vývojářský deníček 2

Určitě se nemusíme bát, že by trh, různé sběratelské a prodejní skupiny zaplavily karty fiktivních Pokémonů. Je ale hezké vidět, jak si někdo dá tu práci a odvede ji i do těch nejmenších detailů. Na jeho výtvor se můžete v plné kráse podívat na odkazu zde.