fbpx

Game Awards 2020

Jaké hry máte šanci letos odhlasovat v této celosvětově sledované anketě? Co je tím údajným vrcholem a co naopak chybí? Vybereme pro vás několik nejzmiňovanějších her a vysvětlíme, oč se jedná.

Doom: Eternal

Peklo, démoni, metal a kvalitní leveldesign. Nic víc asi není třeba dodat a pro mnohé jasný vítěz kategorie Hra roku. Na rozdíl od ostatních ho neprovází žádná větší kontroverze (až na jednu drobnost kolem soundtracku) není konzolově (či Epic GS) exklusivní, a tak představuje ideální volbu pro PC Master race. Jednoznačný miláček publika, který však bohužel asi bude rozdrcen Last of Us či Ghost of Tsushima.

Zdroj: JRC

Hades

India hra a je zmiňována zrovna tak jako AAA? Je to možné? Když vzpomenu autory s jejich hrami Pyre, Bastion, případně Transistor (který u nás zcela zapadl), pravděpodobně tím vše vysvětlím. Hades je RPG rogue-lite (nezačínáte kompletně znovu, zůstanou vám itemy, případně schopnosti) mlátička se silně stylizovanou grafikou. Zmocníte se Hádova syna, pokusíte se vyvraždit zástupy démonů a uniknout z díry, kde jste se narodili. Po cestě potkáte různé postavy a konverzace s nimi, tvoří příjemnou evoluci žánru.

Zdroj: gokuss7

Ghost of Tsushima

Semi-realistické RPG, jenž jde popsat jako Skyrim ( Zaklínač nebo nově i AC), ale v Japonsku a s efekty utrženými ze řetězů. Najdete zde postavy, které skutečně existovaly a zvolíte si dráhu samuraje nebo plíživého ninja postupu. Pokud máte rádi efektivně vypadající dokončovačky a téměř až kýčovité prostředí, tak si přijdete na své.

Může vás zajímat:  Hry zdarma pro předplatitele Games with Gold na květen
Zdroj: Playstation

Last of Us 2

Znáte typ kandidáta, kterého většina nesnáší, část je mu fanaticky oddaná a zbytek o něm prostě četl v médiích díky kontroverzi? Přesně to je TLOU2. Od jeho oznámení herní svět prakticky nepřestal o něm psát a to povětšinou ve velkých titulcích a emotivních článcích. Před vydáním (které se odkládalo) pak unikly záběry a když nad tím přemýšlíme, tak přesně tato nehoda zajistila pozornost i dlouho po releasu. Příběh navazuje na oblíbený první díl a to ve značně pozměněné a leckdy až okatě nesedící podobě. Jedno je jisté. Pokud se potvrdí poslední zvěsti kolem údajných pokračování (nebo spinoffů), tak tam Joel bude zkrátka chybět. Velmi temná a beznadějná atmosféra nejde držet věčně a je potřeba tam mít nějaké to uzemnění, jinak se z toho pak stává filmová produkce DC.

Zdroj: CZC

Co zde chybí?

Vzhledem k těžkostem letošního roku je jasné, že o dlouhý seznam nepůjde. Stále ale existují tituly, které stojí za pozornost.

Nedávno vyšlo Demons Souls. Splnilo veškerá očekávání, co u remasteru lze mít.

Zdroj: Playstation

LoLko po kulatých oslavách svého spuštění skvěle navázalo na sérii novinek. Neusnulo na vavřínech jako Valorant, jenž poslední dobou dost upadl, nebo Legends of Runeterra od stejného studia. Jedinou chybou Gwent: Thronebreaker bylo, že se jedná o karetní hru. Dost možná však jde o tichou revoluci žánru či alespoň kvalitního průkopníka slepých uliček.

Může vás zajímat:  Ratchet and Clank: Rift Apart – nový trailer a Ratchetova láska?
GoG

Cyberpunkem zastíněný je Ghostruner a Nioh 2. Tyto hry jistě strčí do kapsy většinu konkurenční produkce. Slabota? Je tu ještě jedno jméno, černý kůň, na něhož bych málem zapomněl. Většina lidí jej hrála skrz naskrz a má na něm dost možná stovky hodin. Ten odpadlík se jmenuje Factorio.

Zboží.cz

Máte nějaký typ? Chtěli byste seznam o něco rozšířit? Jako vždy budeme rádi za diskuzi.