fbpx

Giants: Citizen Kabuto

Nahota, specifický humor (mnohdy černý), vtipné scénky a výborná akce. Právě tato slova charakterizují onu fenomenální hru s názvem Giants: Citizen Kabuto. Nechte se vtáhnout do světa plného něžných dívek a výtečných akčních prvků.

Jednalo se o první projekt pro Planet Moon Studios, na němž pracovala společnost Shiny Entertainment. Ta měla co do činění například s hrou MDK. Hra Giants prošla čtyřmi lety vývoje než došlo k jejímu vydání roku 2000 společností Interplay Entertainment pro Microsoft Windows, Mac OS X a PlayStation 2. Hra jede na vlastním enginu.

Meccaryané

Jde o střílečku z pohledu třetí osoby s určitými prvky strategie. Nabízí dva klasické herní mody-singleplayer a multiplayer.

Smarties (Chytrolíni)

Historie světa Giants

Svět Giants je velice specifický a pestrý. Jedná se o systém ostrovů proplouvajících vesmírem jako takovým. Původní obyvatele zde můžeme rozdělit do dvou skupin. Sea Reapers, jedná se o velice inteligentní bytosti ženského pokolení, které neschovávají svou přirozenost a chodí tedy výhradně nahé s průhledným přehozem a sukní. Ve hře bohužel cenzurované, avšak je zde možnost přiblížení si této naturality tzv. Blood patchem. Druhou skupinu tvoří Smarties, však nenechte se zmást jejich názvem. Ve skutečnosti jsou poměrně jednodušší a využívání jako levná pracovní síla a zdroj magické energie. Sea Reapers se rozhodli stvořit pro svou ochranu a ochranu ostrova samotného Kabuta, obří živou zbraň hromadného ničení, u které je již jeho mohutnost obrovskou zbraní sama o sobě. Vše se jim však vymklo kontrole a Kabuto od té doby drží velitelskou ruku nad celými ostrovy.

Může vás zajímat:  Nálož informací o Resident Evil Village
Kabuto

Příběh

Právě na ono místo ztroskotá trojice mladých a neohrožených těžce obrněných Meccaryanů a dojde k jejich rozdělení. Vaším úkolem bude jako jeden z členů, Baz, najít zbytek své posádky (Bennett, Gordon). Po splnění určité série misí se ujmete role Delphi rasy Sea Reapers, které jde o svrhnutí vlastní matky, královny Sappho. Ta je na straně samotného Kabuta a zotročuje všechny občany daného světa, v čem však Delphi odmítala pokračovat. Bonusově si během posledních scén můžete zahrát za repliku Kabuta. Průchod s jednotlivými postavami vám nabízí rozlišný průchod hrou hned třikrát.

Ztroskotání Meccaryánů

Nepřátelé

Na ostrově kromě těchto hlavních postav najdeme také Bartagarony (hybridy netopýrů a draků), Piraně, Rippery, Vimpy (v podstatě hospodářská zvířata), Reapery (poslušné vojáky královky Sappho) a mnoho dalších.

Piraně

Giants jako parodie

Všudepřítomný herní humor je do vás vyloženě cpán všemi možnými způsoby. Nejvíce vtipné nám přijdou scénky v meziherním čase, kdy často hlavně Smarties pronáší moudra a požadavky, které mnohdy ani nedávají smysl (například něco ve stylu ,,Donesli jste mi maso na večeři. Panebože, ono je syrové. Ženo, můžeš mi ho uv…kde je má žena. Aha, unesli mi ji. Můžete mi ji přinést zpět? Nemá mi kdo vařit.”)

Zleva: Meccaryané, Kabuto, Delphi

Zhodnocení

Pokud se přenesete přes prvotní dojem z grafického zpracování (co si budeme nalhávat, od vydání je to už pořádná doba) a poněkud nekvalitní audio, čekají vás hodiny výborné herní akce. Hře dáváme úctyhodných 80%.

Může vás zajímat:  Nálož informací o Resident Evil Village