fbpx

Hoří nový Xbox Series X? Internetem prolétla videa dýmající konzole

Nová generace konzolí Xbox Series X a S se ještě nestačila příliš ohřát a už na internet unikají nejrůznější „filutoviny“, které uživatelé se svými zařízeními dělají. A že to není právě bezpečné zacházení, řekl i sám Microsoft… kdyby vás to náhodou nenapadlo.

Co naplat, i když konzole Xbox Series X a S patří mezi TOP herní technologie, vadným kusům a poruchám se zcela vyhnout nelze. Ale je rozdíl v tom, jestli se jedná o skutečně poškozený kus z výroby, nebo si ho hráč třeba v honbě za popularitou zničí sám.

Kromě stížností na fragmentaci obrazu, nulové reakce a další problémy se na sociálních sítích začala objevovat také videa hořících konzolí. Doutnající kouř vycházející z horní strany má mít údajně na svědomí přespřílišné přehřívání konzole, a to i v režimu spánku. A jak už to tak na internetu bývá, sdílení následuje sdílení a vzniká obraz, že nový Xbox je vlastně předražený šunt. Realita je však značně odlišná.

Nelze samozřejmě zcela vyloučit, že Xbox nemůže skutečně vzplanout, ale na twitterovém účtu XboxStudio se objevilo video (viz níže), kde je názorně předvedeno, jak snadno lze s pomocí elektronické cigarety „fake požár“ vyvolat. Člověk nemusí být zrovna raketový inženýr, aby odhadl, že vstupování masivního kouře do útrob elektroniky konzoli zrovna dvakrát neprospívá a pravděpodobně se na takovou vadu záruka nevztahuje 😊.

S reakcí k videím přišel i sám Microsoft, který sdělil, že „se mu nechce věřit,… ale prosí, aby uživatele nevyfukovali kouř do Xbox Series X. A mělo by být v zájmu všech uživatelů, aby podobné pokusy neprováděli, neb mohou mít za následek poškození celého zařízení.“

Může vás zajímat:  TMNT: Shredder’s Revenge vyjde i na Nintendo Switch

V souvislosti s tím stojí za zmínku i další „fake news“, jako například fotky se vznášejícím pingpongovým míčkem, který má nadnášet proudící vzduch z horní strany konzole. V tomto případě se však jedná spíše o recesi, neboť na snímek ve vláknu navazuje další s jasně viditelným drátkem, na který byl míček upevněn. Nic to však nemění na tom, že internetem kolují četné příspěvky, které mají za úkol zmást ostatní uživatele, případně zviditelnit majitele takového příspěvku a získat mu obdiv a potažmo nové odběratele. Tak dávejte pozor a o svého herního miláčka (i ty ostatní) se náležitě starejte. Nakonec – to není nejlevnější záležitost a nové kusy ještě nějakou chvilku v tuzemských obchodech jen tak nebudou, jak víme.

To nepřímo souvisí i s příspěvkem Phila Spencera, který se na svém twitterovém účtu pochlubil tím, jak jde nový Xbox krásně na odbyt a za 24 hodin od vydání zaznamenal nejvyšší počet prodaných kusů v historii. Intenzivně tak stále pracují na tom, aby se do obchodů dostaly další kusy co nejdříve.