Již za pár dní vychází český survival horor Expedition Zero

Expedition Zero vyvíjí poměrně nedávno založené studio Enigmatic Machines, které sídlí částečně v Praze a pracuje v něm spoustu českých vývojářů. Jako poslední přeživší sovětské expedice budete muset prozkoumat místo dopadu meteoritu, zjistit co je pravdy na řečech o masožravých bytostech a hlavně zůstat naživu.

Expedition Zero se odehrává na mrazivém Sibiři, kde budete bojovat s nestvůrami i přírodním klimatem. Jako poslední člen expedice máte za úkol stůj co stůj dokončit výzkum na místě, kde dopadl meteorit. Nejedná se ale o žádný walking simulátor a v boji tak budete používat i střelné zbraně a nejmodernější sovětské technologie. Právě ty budou vaši hlavní výhodou v tomto nehostinném prostředí. Jako sovětský technik a vědec jste totiž schopni postavit si řadu zlepšováků a vychytávek. Tou hlavní je váš mechanický oblek, který bude možné vylepšovat tak, aby vám pomohl bránit se mrazu i stvůrám. Hlídat musíte několik faktorů, z nichž nejdůležitější jsou teplota těla a nasycenost.

V výrobě budete tradičně používat klasické nástroje jakým je například kladivu a výrobní součástky. Pomocí nasbíraného vybavení můžete stavět nové vylepšení nebo vylepšovat stávající vybavení. Některé části vybavení si žádají opravdu specifické součástky, jakými můžou být elektrické transformátory, kondenzátory či obyčejné dráty. Opravit můžete například i sněžný skútr, který vám následně usnadní putování po oblasti. Ta nabídne hned několik zajímavých lokací. Tou základní, která slouží zároveň jako útočiště je farma. Postupně se ale dostanete také k opuštěné satelitní základně, kostelu nebo důlnímu systému.

Detaily příběhové linie i hratelnosti vývojáři tají. Můžete se ale podívat na gameplay videa, která jsou již k dispozici, nebo si rovnou stáhnout demo, které najdete na Steamu. Hra vychází 24. března právě na této platformě.