Life is Strange 1: TOP 6 postav

Se hrou Life is Strange 1 jsem se poprvé setkal na jednom večírku. Zrovna se tam odehrávala ta část, ve které Max z nějakého důvodu hledá po skládce nerozbité lahve. Po několika minutách jsem si myšlenku, že se jedná o největší nudu na světě, rozhodně nenechal pro sebe, a tak jsme si radši zahráli výrazně akčnější Mortal Kombat. Ke hře jsem se dostal prostřednictvím chřipky, která mi neumožňovala zvládat akčnější hry, slevové akce na PS Store (asi 100 Kč za všechny epizody) a z vlny nadšení, pramenící z epizodického konceptu vyprávění od Telltale. Jak jsem byl hloupý, že jsme ty roky míjel silný příběhový zážitek… 

Life is Strange 1 – epizodická adventura, která mimo jiné obsahuje celou řadu postav. Přestože mnohé z nich jsou velmi obyčejné, mají i své osobité kouzlo. Snad je to tím, že se s nimi člověk může v mnohém ztotožnit a jejich pocity mnohdy velmi dobře zná. Snad je to tím, že pod slupkou fádního hávu života náctiletých se ukrývá de facto psychologický thriller, který má ke konci pořádné grády. Pojďme si připomenout ty nejlepší postavy, na které v LiS 1 narazíte.  

6) Nathan Prescott 

Klasický bohatý fracek, který těží z toho, že jeho rodina má peníze a ve městě Arcadia Bay patřičný vliv, a to včetně školy Blackwell Academy. Díky tomuto vlivu se i ve škole tutlají jeho eskapády a výtržnosti. Nesporně má talent pro fotografování, ale to je tak všechno. Po mentální stránce je to docela labilní magor, který neváhá vytáhnout nabitou zbraň. To se nakonec projeví na samém začátku hry, kdy hlavní hrdinka Max odhalí svou nadpřirozenou moc. Se svými psychickými problémy chodí k psychiatrovi.  

Zdroj: youtube

5) Warren Graham 

Student Blackwellu, který je do Max zamilovaný až po uši. Podle toho se také mnohdy chová – je rozpačitý, nejistý, ale kamarádský – no prostě takový, jací jste byli vy, kdy jste měli mluvit se svou první školní láskou. Zkrátka takový nerdy milouš, kterého by vaše mamka určitě měla ráda. Ve jménu náklonosti k Max dojde během hry na bitku s Nathanem.  

4) Chloe Price 

Chloe je Maxiina kamarádka z dětství. Na začátku hry je Max svědkem toho, jak Nathan zastřelí Chloe během šarvátky na školních toaletách. Aktivita Chloe se točí okolo hledání Rachel Amber (o jejich vztahu pojednává LiS: Before the Storm), která je pohřešovaná již několik měsíců a přiměje Max, aby jí v pátrání pomohla. Představuje typickou náctiletou rebelku nejenom vzhledem, ale také duší. Jako správná puberťačka je plná energie, šílených nápadů, nemá ráda svého otčíma Davida, její biologický otec tragicky zahynul v jejím útlém dětství, přičemž tato scéna se objevuje i v samotné hře.  

Zdroj: youtube

3) Rachel Amber 

Případ takzvaného cimrmanovského Hamleta bez Hamleta. Rachel Amber se fyzicky v Life is Strange nevyskytuje. Přesto je zde přítomna a má vliv na děj a konání postav – kromě Chloe také třeba Franka. Tato dívka zmizela beze stopy před šesti měsíci a na Blackwellu všude potkáváte plakáty s její podobiznou. Představuje ten archetyp všemi oblíbené dívky, která dělá celou řadu mimoškolních aktivit, je úspěšná a zkrátka dokonalá v každém směru. Ale tam nicméně jedno velké ale.

Zdroj: youtube

2) Max Caufield  

Hlavní hrdinka celé hry, která se nedávno přestěhovala zpátky do svého rodného města Arcadia Bay. Je to poměrně tichá studentka, která miluje fotografování. Její introvertní povaha značně kontrastuje s divokou Chloe. Obyčejná holka, která však přijde na to, že má schopnost vracet čas, a jako bonus se jí čas od času zjeví děsivé vize o zničení města.  

Zdroj: square-enix

1) Mark Jefferson 

Nikdy ve hrách nevěřte lidem s bradkou. Uznávaný učitel fotografie na Blackwellu. Mezi studenty má respekt, je sebevědomý a ke studentům milý. Na první pohled jasný pedagog roku. Svou brutální a temnou psychopatickou stránku skrývá velmi dobře a jeho skutečná povaha pro mě byla opravdovým šokem. Zcela určitě trpí rovnou několika poruchami osobnosti.

 

Zdroj: youtube