fbpx

Minecraft přichází do Smash Bros!

Jestli je jedna věc, která nové postavě ve Smash Bros nechybí, tak je to jeho originalita a komplexnost. Řeč je o hlavním hrdinovi Minecraftu, Stevovi, který se přidává do party Smash Bros.

Svým vzhledem vás překvapivě moc nezaujme, ale jeho styl hraní je jedním z nejrozsáhlejších stylů, který hra doposud obsahovala. Způsob, jakým byly mechaniky z Minecraftu začleněny do hry, je prostě neuvěřitelně super. Na základě toho, co nasbíráte, může stavět nebo dokonce vylepšovat svoje vybavení. Bude to stačit k tomu, aby byl Steve zábavný na hraní? Pro někoho ano, ale určitě se najdou hráči, kterým jeho styl vyhovovat nebude.

Abych to uvedl na pravou míru, tak si budete moci vybrat hned ze čtyř Minecraftových postav a to Alex, Zombie, Enderman a všemi známý Steve. Celá logika těžby je jednoduchá, stačí podržet tlačítko B. Poté vaše vybraná postava začne těžit materiály ze země a vy postupně uvidíte co jste nasbírali.

Smash Bros Ultimate Minecraft Aktualizace Útok

Sbírání materiálů je nejdůležitější částí hraní a to proto, abyste vůbec mohli konkurovat svému soupeři. Se správnými materiály můžete své základní dřevěné nástroje vylepšit na železné, zlaté nebo nakonec diamantové, aby byly silnější. Zároveň můžete tyto materiály použít k výrobě bloků, jak na zemi, tak ve vzduchu, což je velká výhoda, když vás protivník shodí z plošiny nebo se potřebujete distancovat a obránit proti tzv. žonglérům, kteří vás budou neustále držet ve vzduchu a odpalovat pryč.

Může vás zajímat:  Byl oznámen GreedFall 2 - The Dying World
Smash Bros Ultimate Minecraft Aktualizace Steve Stojící na Bloku

Díky těžbě si osobně připadám, jako bych hrál dvě hry zároveň. Většinu času se aktivně vyhýbám soubojům a snažím se natěžit si materiály, abych mohl konečně vylepšit svoje zbraně. Záhy, ale změním taktiku a vrhnu se se vším co mám na protivníka. To dokáže být pro soupeře velmi frustrující, nicméně, když materiály spotřebuji, tak si zase potřebuji najít klidné místo, abych mohl těžit. To mi hodně připomíná herní styl ve Fortnite, kdy si hráč musí najít rovnováhu mezi souboji a získáváním materiálů, jinak bude ve značné nevýhodě proti ostatním.

Snad největší zbraní z arzenálu nových postav je důlní vozík. Jedná se o mimořádně silný a rychlý útok sám o sobě, nicméně může být ještě silnější, pokud se vám podaří nashromáždit Red Stone a zlato, což mu dá malý startovní boost. Krom toho se může jednat také o záchranu, když vás protivník odpálí mimo hlavní plošinu. Další velmi silnou zbraní může být TNT blok, ke kterému můžete natáhnout spínač a poté ho spustit bud našlápnutím nebo jedním z ohnivých útoků. Využívání bloků se může někdy zdát dost těžké, ale když si na ně hráč zvykne a dokáže je kreativně využít, tak dokážou vést velmi lehce ke KO.

Minecart v nové aktualizaci smash bros ultimate

Krom výše zmíněného vozíku mají postavy další mechaniky, kterými mohou dost soupeře potrápit. Co určitě stojí za zmínku je jejich tzv. „up smash“, který má dosah skoro jako polovina celé platformy, má hodně dlouhý aktivní hitbox a dává obrovské poškození a odhození. Pravděpodobně je tento Up Smash jedním z mých nejoblíbenějších z celé hry. Nové postavy také dokážou udělit velké poškození jen tím, že se rozběhnou a držením tlačítka A budou neustále bouchat nepřítele, načež zakončí kombo odhozením. Není to nic světoborného, ale funguje to. Ovšem za předpokladu, že se vám nerozbije meč.

Může vás zajímat:  Fall Guys: nově se budete rozčilovat na PC, Switchi i Xboxu

S novou aktualizací je tady také nová stage Minecraft World. Tento nový vzhled obsahuje několik verzí v různých Minecraftových biomech, kde hráči mají možnost zničit bloky, se kterými zápas začíná a dát tak prostor více přímočarému souboji. V pozadí se odehrávají malé animace, jako například změna denního cyklu, kde v noci vyjdou zombie a následně s rozbřeskem začnou hořet nebo vesničané, kteří jen tak pochodují domů a ven.

Smash Bros Ultimate Minecraft Aktualizace Nová Stage Minecraft World

Tohle vše je za mě právě to, proč se mi nový update Smash Bros tolik líbí. Do hry proslulé tím, že si můžeme zahrát mnoho netradičních postav s různými mechanikami se Minecraftové postavy neuvěřitelně hodí. Každopádně i přes všechny ty možnosti, které postavy nabízí, tak se často shledáte, jak nadáváte právě na to, že musíte znovu a znovu těžit materiály.