Nejzajímavější listopadové kousky

Listopad je tradičně obdobím, kdy velké herní společnosti začínají prodávat své nejlepší tituly a letos se k nim přidalo ještě Sony a Microsoft s novou generací herních konzolí. Na co se můžeme těšit se podíváme v následujícím přehledu.


Videočlánek pro líné čtenářeDIRT 5 | 6.11.


Nejnabušenější herní měsíc otvírají borci z Codemasters, kteří nám brzy představí svou novinku DIRT 5. V té nebudou chybět buginy, šílené závody ani bahno. Zajezdíme si samozřejmě i na oficiálních tratích z celého světa s těmi nejlepšími auty. Letos si zajezdíme i naší Škodě Fabii R5. DIRT 5 vyjde 6.11 na současné i nové konzole a PC.


Assassins Creed: Valhalla | 10.11.


V novém dílu série Assassin’s Creed si vyzkoušíme roli Eivora, vikinského válečníka, který se celý život připravoval jen na boj a honbu za slávou. Tentokrát zavítáme do Anglie v 9. století, budeme budovat osadu, útočit v bitvách a můžeme se těšit i na trochu politikaření. S původním assassínským řádem už to moc společného nemá, ale uvidíme. Nechme se překvapit. Assassin’s Creed Valhalla vyjde 10.11 na současné i nové konzole, PC a Google Stadii.


XIII | 10.11.


Tato hra založená na stejnojmenné komiksové sérii vyšla už v roce 2003 a bohužel zůstala trochu zapomenuta. Vývojáři nyní zkouší hráče zaujmout znovu na nových konzolích remakem své 17 let staré hry a rozhodně je se na co těšit. V roli bezejmeného vojáka se ztrátou paměti se pokusíte na vlastní pěst stavit spiknutí okolo svržení vlády Spojených států. To vše v originální komiksové grafice a sympatickým hlavním hrdinou, se kterým si budete rozumět. Remake vychází 10.listopadu na PC, PlayStation a XBox.


Nový XBox | 10.11


Hned na začátku měsíce vyjde také nový XBox Series X a Series S. O konzoli si ale řekneme více v článku, který brzy vyjde na našem webu.


The Faconeer | 10.11.


The Falconeer vás posadí na hřbet velkého okřídleného tvora a přenese do otevřeného herního světa s názvem Ursee. Hra je zaměřená na vzdušné souboje. Bojovat ale nebudete jen proti ostatním letcům, čekají vás i souboje s válečnými loděmi nebo létajícími brouky. Hra vás nechá volně objevovat svět, plnit úkoly, bojovat, přidávat se do frakcí a spoustu dalšího. Vše navíc v opravdu podařené grafice. The Falconeer vyjde 10.listopadu na současný i nový XBox a PC.


Sackboy A big Adventure | 12.11.


Sackboy A big Adventure je veselá a rychlá plošinovka, ve které se sami, nebo až se třemi přáteli, můžete pustit do zábavní party hry. Se Sackboyem budete hopsat skákat, sbírat, houpat se, kutálet, lítat, sekat, bouchat a mlátit, jak jsme s podobných plošinovek zvyklí. Už dříve Sony oznámilo, že hra bude mít i český dabing a bude tak dostupná opravdu pro každého. Sackboy A Big Adventure vychází 12.listopadu na Playstation 4 a 5.


Spider-Man: Miles Morales | 12.11.


Nový Spider-Man nás postaví do role Milese Moralese (jak příhodné jméno pro superhrdinu), nástupce Petera Parkera, který už chce svou kariéru superhrdiny pověsit na hřebík a tak předává všechny zkušenosti nováčkovi, který se má stát novým ochráncem New Yorku. Miles Morales bude disponovat bio-elektrickým útokem, kamuflážní schopností a obsáhlou výbavičkou gadgetů. To vše už 12.listopadu na PS 4 a PS5. Ve sběratelské edici dostanete také remake původního Spider-Mana, která nebude jinak dostupná.


Godfall | 12.11.


Godfall bude RPG rubačka z pohledu třetí osoby. Jako jeden z rytířů božských válečníků máte schopnost obléci valorpláty, sady zbrojí, které z vás udělají mistra v boji z blízka. Godfall nabídne pět tříd zbraní, vylepšování postavy dovednostmi a lepším vybavením, honbu za úrovní a multiplayer. V novince můžete otestovat novou konzoli Playstation 5, která by měla hru zvládnou s téměř nulovým načítáním. Godfall vyjde pouze na PS5 a to 12.11.


Call of Duty: Black Ops Cold War | 13.11.


V pořadí již 17. díle Call of Duty se podíváme do pekla studené války, kde vývojáři slibují netypické herní prvky, které v FPS ještě nebyly. Jinak nás čeká klasické Call of Duty, které nijak nevybočuje z dlouhé řady her této značky. Nebude samozřejmě chybět ani multiplayer a zombíci, kteří jsou pro tuto sérii už tradicí. Nové válečné dobrodružství začne 13.listopadu na PC a současných i nových konzolích.


Odložený Cyberpunk na 10.12 | 19.11


19. listopadu měl vyjít také dlouho očekávaný Cyberpunk 2077, který byl ale odložen až na 10.prosince. Bohužel, zatím si musíme chvíli počkat.


Playstation 5 | 19.11.


19. listopadu vyjde v České republice Playstation 5 a zatímco v Americe a Asii budou už dávno hrát, my se dočkáme až v druhé polovině měsíce. O novém Playstationu si řekneme více v článku, který vyjde na webu, stejně jako detailnější pohled na nový XBox.


Hyrule Warriors: Age of Calamity | 20.11.


Hyrule Warriors je klasická hack-n-slash záležitost ve které v boji z blízka útočíte na hordy nepřátel. Váš hrdina umí různá komba, rychlé akce a vůbec má v rukávu spoustu vychytávek na hromadné zabíjení nepřátel. Tento spin-off vám prozdradí co předcházelo Linkovu stoletému spánku. Hra věrně napodobuje Zeldu a nabídne rozličné RPG prvky. Hra vyjde na Nintendo Switch 20. listopadu.


World of Warcraft: Shadowlands | 23.11.


Shadowlands je již osmým datadiskem ke hře World of Warcraft. Události v datadisku následujícímu Battle of Azertoh nám dají ochutnat následky rozbití helmy Lich Kinga nemrtvou elfou Sylvanas. Rozbitím totiž spojila Azeroth s říší mrtvých, jinak známou jako Snadowlands. Jako hráči se vydáte v jejich stopách ve snaze zastavit Sylvanas a připojit obyvatele Shadowlands na svoji stranu v boji proti zlu. Nové rozšíření navýší maximální úroveň na 60 a přinese velký svět k prozkoumávání. Nové dobrodružství ve World of Warcraft si budeme moci užívat už od 23. listopadu, na PC.