Nintendo dává odměny uživatelům s předplatným

Služba Nintendo Switch Online přidává novou sekci s názvem Missions and Rewards, která umožní hráčům získat Platinum Points na nákup odměn. 

V porovnání s předplatným služeb Xbox Game Pass a PS Plus tahá konzole od Nintenda stále za kratší konec a někteří hráči si stále stěžují, že za danou cenu neposkytuje dostatečné množství obsahu jako giganti Sony a Microsoft. Společnost Nintendo si je tohoto aspektu nejspíš vědoma, a tak pracuje na tom, aby se konkurenci přiblížila.  

Služba Nintendo Switch Online nabízí možnost hraní on-line, ukládání do cloudu a přístup k některým starým hrám pro NES a SNES. Na to posléze navázal rozšiřující balíček Expansion Pack za další příplatek. Ve výsledku se tato strategie nesetkala s kdovíjakým úspěchem, protože toto rozšíření poskytlo přístup jen k vybraným hrám pro Nintendo 64, Sega Genesis a DLCčko k Animal Crossing. A pokud jste si nenašli místečko v nějakém tom Family Members týmu (celková cena za rok se rozpočítala mezi všechny členy a při plné obsazenosti dosahuje cca 150 Kč), měli jste za hodně peněz za málo muziky.

zdroj: nintendo.com

Nintendo slíbilo další vylepšení a výsledkem je nová sekce Missions & Rewards. V ní máte možnost získávat tzv. Platinum Points, za které pak nakoupíte exkluzivní předměty do her, nebo dokonce fyzické objekty z internetového obchodu Nintenda. Body obdržíte za hraní on-line nebo standardních her, které Nintendo Switch Online určí. Body lze v současnosti použít například na nákup charakterů do Animal Crossing nebo skinů a pozadí v Super Mario Odyssey. Pravda, zatím toho není mnoho, a tak doufejme, že se nabídka později výrazně rozšíří.