PlayStation Plus hry můžete mít i bez konzole PS5

Přestože k většině hráčů se PS5 ještě nedostalo běží pochopitelně předplatné PS Plus, díky kterému můžete získat každý měsíc hru zdarma. Nyní můžete hru získat i přes prohlížeč, bez konzole.

Za deset dolarů měsíčně si můžete na PSku kromě hraní online užívat také dávku her zdarma. V posledních měsících to byly tituly jako Final Fantasy VII Remake, Fall Guys nebo Shadow of the Tomb Raider.

I když samotné konzole ještě většina z nás nemá na PS Plus už jsou k dispozici i hry na PS5. Ty si nyní můžete aktivovat i bez konzole, pomocí webového prohlížeče. Od vydání konzole jste tak už mohli získat například puzzle adventuru Bugsnax nebo Destruction AllStars. Tento měsíc můžete získat Maquette.


Jak si hru aktitovat?


Nejjednodušším způsobem je samozřejmě zajít přímo v konzoli do obchodu a tam si hru stáhnout. Pokud ale právě tu konzoli nemáte, můžete si nyní hru aktivovat i v prohlížeči a na PS5 si ji zahrát, až bude k dispozici.

  1. Na hlavní stránce PS Plus se mrkněte, jaké hry jsou právě k dispozici.
  2. U vybraného titulu klikněte na „find out more“, což vás přesměruje na stránku hry v obchodě.
  3. Pokud jste v prohlížeči přihlášeni do svého PS Plus účtu, namísto cenovky a tlačítka „Koupit“ budete mít u hry tlačítko „Přidat do knihovny“

Jakmile bude konzole k dispozici, takto přidané hry se objeví ve vaší knihovně.