Představujeme: Juro Jánošík – legenda o slovenském zbojníkovi

Hra s názvem Juro Jánošík, kterou vyvíjí jedno členné studio Black Deer Games nabídne výlet do slovenských dějin kolem roku 1700, kdy žil slavný zbojník Juraj Jánošík. Hra nabízí povedenou low-poly grafiku a tématickou hudbu.

Juro Jánošík je 3D low-poly adventura s prvky RPG. V roli slavného zbojníka Juraje Jánošíka vezmete spravedlnost do svých rukou a vydáte se na dobrodružství napříč historickým slovenskem. Hlavní úkol hry je jednoduchý. Plundrovat všechno co se dá a nasbírat co nejvíce zlaťáků pro pracující a chudý lid.


Kdo byl Juro Jánošík?


Juraj Jánošík byl slovenský zbojník, který žil v letech 1688 – 1713. Po návratu z vojny se roku 1711 stal členem zbojnické skupiny, se kterou přepadávali bohaté kupce a peníze tak získané dávali chudým, tedy podle pověsti. Jánošík se brzy po nástupu stal hlavou skupiny a předchozí šéf se oženil a usadil se. Pod Jánošíkovým velením byla skupina aktivní téměř dva roky, kdy okrádali šlechtice, kupce, ale i duchovní a jednoho císaře s chotí. Jánošík bych dopaden v roce 1713 a jeho soud trval dva dny, 16. a 17. března 1713. Jánošík byl nakonec usvědčen z loupežnictví a vraždy duchovního. Byl podroben lehkému i těžkému právu útrpnému a když se k vraždě přiznal, byl odsouzen k smrti pověšením za levý bok.

Legenda o Jánošíkovi říká, že velkou část lupu rozdával chudým a vlastnil také dva kouzelné předměty. Byly jimi kouzelná valaška a opasek a činily ho údajně neporazitelným. Jánošík byl romantickým hrdinou, protože bojoval proti šlechtě v dobách maďarského útlaku.

Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/

Spousta mincí a bezpečné souboje


Juro Jánošík má kombinovat adventuru s prvky RPG. Ve hře nás tak čekají, jak souboje, tak různé hádanky a dovednostní části, kde bude důležité, jak dobře postavičku ovládáte. Nepůjde samozřejmě o žádný simulátor historických bojů, ale o pohodovou adventurku s pěknou grafikou a příjemným hudebním podkresem. V roli zbojníka budete hlavně prozkoumávat a hledat mince schované všude možně. Budete rozbíjet věci a otvírat truhly, aby jste shromáždili co nejvíce bohatství. V tom vám budou velmi aktivně bránit pandurové, což byli tehdejší strážní šlechticů. Protože podle legendy se Juraj Jánošík nikdy bez mučení nepřiznal k vraždě, i ve hře se obejde bez jediného zabití. Pokud pandura přemůžete, tak bude chvíli mimo. Po nějaké době se ale zvedne a bude na vás útočit zase. Pokud chcete pandura zneškodnit úplně, musíte ho omráčit a ležícího na zemi svázat. Vašim bojištěm bude nejčastěji jeden z deseti reálných hradů, které ve hře budou reprezentovat úrovně. V těchto hradech budete plenit, rabovat a brát všechny mince, které vám přijdou pod valašku.

Ve hře se nachází také hádanky, které vám budou otevírat cestu dál. Budete tak muset například správnou kombinací tlačítek spustit padací most, aby jste se dostali dál. Nebudou chybět ani úseky, ve kterých budete muset přeskákat z místa na místo po malých kamínkách a u toho se ještě vyhýbat střelbě vojáků.

Jaké RPG prvky ve hře budou zatím není známo. Více se dozvíte v rozhovoru s tvůrcem, který chystáme. Prozatím je to jen voda a jídlo, které vám doplňují zdraví, které můžete utrpět v boji s pandury.

Hra by měla vyjít v průběhu tohoto roku a my vám brzy přineseme rozhovor s tvůrcem hry. Pro další informace můžete navštívit web hry ZDE.


Juro Jánošík není první hra s tímto zbojníkem


Jediný vývojář Peter Jurkovský už vydal jednu hru, ve které si půjčil Juraje Jánošíka jako hlavního hrdinu. První počin je 2D skákačka, kterou si můžete stáhnout zdarma na Google Play nebo App Store.