fbpx

Resident Evil 2 Remake

Po dlouhých 21 letech čekání jsme se konečně dočkali remaku v pořadí druhého dílu z legendární série Resident Evil společnosti Capcom. Přináší nám však tato hra více než jen pocity nostalgie a lepší grafické zpracování?

Příběh

Hra nás přivádí do již známého Racoon City, kde se setkáváme se dvěmi hlavními postavami – Leonem S. Kennedym, nováčkem v policejní branži, který zažívá neobyčejný zvrat událostí při jeho nástupu na policejní stanici, a Claire Redfield, sestrou člena S.T.A.R.S. (Special Tactics and Rescue Servise) Chrise Redfielda, kterého v onu dobu právě hledá.

Společně vyráží na již zmíněnou policejní stanici, avšak výbuch cisterny způsobí, že si každý musí najít vlastní cestu ven z města. Tím se nám otvírají možnosti dvou různých průchodů hrou za jednotlivé postavy, které s sebou přináší odlišné účinkování vedlejších postav.

Grafické zpracování

RE2 přichází v novém kabátku s jemnými změnami v designu postav, které však věrné hráče nijak neurazí. Hra si ponechává svůj tajemný vzhled, který jen doplňuje atmosféru tehdejších středozápadních Spojených států amerických v období devadesátých let. 

Audio

Ačkoliv se nám při poslouchání zesilujícího dupání přibližujícího se Mr.X ježí chlupy po celém těle, čímž se jen dokresluje charakter této survival hororové hry, je však hudba poměrně zklamáním. Původní soundtrack je bohužel za příplatek.

Bestiář

Modely zombie nakažených T-Virem se poměrně často opakují, což nepřispívá k dobrému celkovému dojmu z rozmanitosti nepřátel. Během hry se setkáme s několika hlavními nepřáteli, se kterými však nesehrajeme pouze jeden souboj. Původní bestiář se od tohoto poměrně liší co se chatrnosti týče. Chybí zde určité herní prvky a nepřátele, které bychom rádi v tomto remaku viděli.

Zbraně

Arzenál zbraní je s jednotlivými postavami poměrně různorodý. Při zvolení kampaně za Leona si můžete vybrat ze 6 různých zbraní, u Claire se počet rozrostl o jednu další. Charakter zbraní se u jednotlivých kampaní významně liší. Více než nápomocné jsou také doprovodné zbraně (nože, granáty, omračující granáty), které můžete buď použít samostatně či je využít při blízkém střetu k získání pár sekund při útěku.

Léčení

Léčit se v Resident Evil 2 můžete dvěma způsoby. Můžete využít hojících sprejů či si připravit vlastní medicínu ze tří druhů bylin, jejichž kombinace mají poté různé účinky. Zelená bylina léčí poranění, modrá na omezený čas tvoří štít a červená účinky předchozích dvou umocňuje.

Hlavolamy

Hádanky zde nejsou příliš těžké, avšak někdy dokáží pořádně poplést hlavu. Setkáte se jak s klasickými kombinačními zámky, u kterých musíte pomocí indicií najít správnou kombinaci, tak s propojováním elektrickým obvodů a nechybí ani něco z chemie.

Ve hře je také důležitá taktika, jelikož jste omezeni na určitý počet nábojů. Proto musíte pokaždé správně zhodnotit situaci a zvážit, zda udeřit či utéct. 

Bonusové kampaně

Při dohrání hlavní kampaně se vám zpřístupní možnost zahrát si za ,,čtvrtého přeživšího”, kterým je Hunk, vedoucí Alfa-týmu společnosti Umbrella Security Service. Po dohrání si můžete hru zpestřit vtipným herním módem, ve kterém hrajete za obří tofu, ze kterého zombie pomalu ukusují.

Ukládání hry po staru

Ceníme si také zanechání původní formy ukládání postupu ve hře, tedy na psacích strojích, u kterých při těžké obtížnosti musíte dodávat pásku, a omezeného prostoru v inventáři, kdy je potřeba pořádně přemýšlet nad tím, co si vezmete s sebou. Za zmínku také určitě stojí realistický model poškození.