fbpx

Ron Gilbert chystá pokračování Monkey Islandu. Vyjde ještě letos

Herní společnost Devolver Digital oznámilo pokračování herní série Monkey Island. Je to již patnáct let co přibyla poslední hra do této franšízy . Následně se objevil ještě remake dvou dílů, nic nového ale Ron Gilbert nepřipravil. Až do současnosti, kdy společně s Devolver Digital oznámil vydání nového dílu s názvem Return to Monkey Island.

Retrun to Monkey Island je sequelem pro klasické adventury Monkey Island, z nichž první vyšla již v roce 1990. Return to Monkey Island by měl předcházet událostem v LeChuck’s Revenge a bude napsána původním autorem – tedy Ronem Gilbertem. Na Twitteru oznámil, že na hře pracoval v tajnosti posledních dva roky. Nechal se také slyšet, že půjde o hru pro hardcore hráče. Ve hře se budeme zasekávat, bude nás frustrovat a hádanky budou těžké, ale férové.

Vypadá to tedy, že pokračování této adventury se ponese v duchu svých předchůdců a potrápí i ty nejostřílenější adventurní mozky. Nový díl bude vydávat Devolver Digital ve spolupráci s LucasFilm Games a jeho vydání se plánuje na tento rok. Bližší datum zatím není známo.

Může vás zajímat:  Remedy: informace o Alan Wake 2 a remasterovaná verze na Switch