Staňte se kolonizátory Nového světa ve slovenské hře Colonize

Slovenská hra Colonize je budovatelská simulace, která se soustředí na ekonomiku, management populace a řízení města. Jedná se o hru z izometrického pohledu, ve které budete osidlovat Nový svět se svou vlastní kolonií. Ta se postupně změní na prosperující město s vašimi zákony a pravidly. Během hry se můžete těšit na vylepšování budov, nalézání nových stavebních materiálu, tvorbu zákonů a určení politického směru vašeho města.

Colonize vzniká pod záštitou vývojářského studia Rembrosoft. To pochází se Slovenska a založili jej bratři Timkové v roce 2014. Následně spolupracovali s ostatními vývojáři z celého světa a dodávali 3D a 2D grafiku. V posledních letech se začali věnovat také práci s UE3 a Unity Enginem.

Hra v sobě kombinuje prvky budovatelské strategie a survivalu, to vše odehrávající se na pozadí osídlování nových zemí v 17. století. Vypráví příběh malé kolonie, která byla založena v Novém světě a vy se o ni budete starat a zažívat všechny útrapy ranných kolonistů. Hráč tak bojuje převážně s počasím a zásobami surovin, které jsou velmi důležité pro udržení a rozšíření kolonie. Na vaši malou osadu budou útočit také domorodé kmeny, žijící v této části Severní Ameriky. Za pomocí loďstva budete obchodovat s královským městem a odrážet útoky pirátů. Hra má, kromě hlavní příběhové linie, obsahovat také množství vedlejších úkolů. Hra se prozatím může pochlubit obstojnou grafikou a hlavně překrásnými artworky, za pomocí kterých je ve hře vyprávěn příběh.

Hratelný prolog hry Colonize by měl vyjít už v květnu tohoto roku. Vydání plné verze se předběžně plánuje na říjen 2022.

Oficiální stránka hry Colonize