Steam Deck má v tuto chvíli více než 2000 ověřených a hratelných titulů

Za poslední měsíc se počet podporovaných her pro přenosnou herní konzoli Steam Deck zdvojnásobil. Zahrát si můžete bez obav přes 2000 her.  

Herní konzole Steam Deck od Valve se těší velké oblibě a nabídka jednoznačně převyšuje poptávku. A společnost Valve spolu s vývojáři se vydatně starají o to, aby uživatelé měli co hrát.  

Před měsícem bylo možno na Steam Decku hrát více než 1000 her, které byly ověřeny a zařazeny do katalogu optimalizovaných her. Tento proces zahrnuje důkladné testování kompatibility s daným zařízením a bezproblémové hraní. Mezi poslední velké tituly patří Zaklínač 3, což nám dává solidní představu o tom, jakého výkonu je Steam Deck schopen. V porovnání s verzí pro Nintendo Switch, kde hra nabízela 540p v handheldovém režimu, je Steam Deck schopen spustit hru v ultra nastavení na 800p. Valve na Steam Decku neustále pracuje a vydává celou řadu updatů s novými funkcemi a opravami. Mezi ty poslední patří například podpora Windows 11. Ačkoli je konzole v současnosti velmi špatně dostupná, Valve upozorňuje, že již brzy zaplaví trh stovkami tisíc kusů.