fbpx

Syberia: The World Before – Prologue

Brzy bude vycházet nový díl velmi oblíbené adventury Syberia. Vývojáři se rozhodli nabídnout zdarma celý prolog hry, který si nyní můžete zahrát i vy.

Syberia je oblíbenou sérií adventur, z nichž první vyšla v roce 2002. Od té doby jsme se dočkali dalších dvou dílů a nyní nás čeká v pořadí čtvrtý díl.

V tomto díle se podíváme na příběh dvou hlavních hrdinek. Jednou z nich je Dana Roze, která žije v roce 1937. V tomto čase se také odehrává její příběh. Mladá Dana je nadějnou pianistkou a zrovna se chystá na hudební konzervatoř. Její plány ale zhatí vyostřené vztahy mezi obyvateli města a hlavně blížící se druhá světová válka.

Druhou hlavní hrdinkou je Kate Walker, která přežívá jako těžební dělník v solném dole. Její příběh se odehrává v roce 2004. Jednoho dne ale do její života vstoupí tragická událost. V ten samý den najdou se svou spolupracovnicí v dolech ukrytou místnost, která skrývá nemalé tajemství.

Společně s hlavními hrdinkami a příběhem, který se odehrává ve dvou časových liniích postupně přicházíte na děsivá tajemství, která začala v době jedné hrdinky a rezonují do doby té druhé.

Ve hře budete prozkoumávat věci a řešit různé hádanky, jak už jsme z této série zvyklí. Hlavním designerem hry je opět Benoît Sokal, který už léta dodává Syberii její nezaměnitelný vzhled. Ostatně grafika je velmi dobře zpracovaná a určitě se těšíme, jak bude ještě vylepšena v průběhu vývoje.

Hru samozřejmě budeme ovládat převážně myší. Díky tomu můžeme ovládat různé věci, tak jako ve skutečnosti. Při prohledávání tak otvíráte šuplíky, taháte za páčky, mačkáte tlačítka, posouváte věci po stole. Už v prologu například musíte posunout ruku mrtvého vojáka ze stolu, aby jste našli tlačítko.

Může vás zajímat:  Dnes vyšla česká RPG hra Hobo: Tough Life

Prolog k novému dílu je na Steamu zdarma, takže si ho může vyzkoušet každý. Plná hra vyjde v průběhu roku 2021.