fbpx

The Elder Scrolls: Blades. Plnohodnotné TESko na mobilní telefony

Tak jsme se konečně dočkali. Bethesda oznámila TES hru na mobilní telefony a její vydání se blíží! Máte naostřené meče?

Před nedávnem spustila Bethesda předběžný přístup ke své nové mobilní hře ze světa The Elder Scrolls. Sami vývojáři mluví o TES: Blades jako o plnohodnotné hře, jak ji známe z počítačů. Slibují masivní RPGčko z pohledu první osoby, které si budete moci nosit všude sebou.

Celá hra je výborně optimalizovaná pro mobilní telefony. Můžete se pohybovat pomoci neviditelných joypadů, jak jsme zvyklí z mnoha first preson her na mobilní telefony nebo můžete ťuknout na zem na místo, kam chcete aby se postava posunula.

Velice zajímavý je také soubojový systém. Své nepřátele můžete kosit ťukáním na displej v tu nejpříhodnější chvíli, ale taky tažením prstem. Váš tah prstem bude následovat meč a můžete tak bojovat opravdu efektivně. Nepůjde tedy jen o prachsprosté ťukání na displej. Souboje budou živé a dynamické. Nechybí samozřejmě ani luky a kouzla.

Hra bude samozřejmě zahrnovat také tvorbu vlastní postavy, kterou budete postupem hry vytvářet pomocí získaných zkušeností, vybavením a rozdělením dovednostních bodů. Ostatně, jak jsme zvyklí ze všech dílů TES.

Celou hru je možné hra jak na šířku tak v módu portrétu!

Hra bude obsahovat také několik herních módů. Velice zajímavý je například mód Abbys, který vás vyšle do nekonečného dungeonu a na vás bude přežít co nejdéle. Nebude samozřejmě chybět ani PvP v podobě arény. V té se můžete utkat s ostatními hráči v souboji jeden na jednoho.

Může vás zajímat:  Seriál The Last of Us zná dalšího protagonistu

Hlavním módem bude Town. Základna, ze které budete vyrážet plnit úkoly a postupovat příběhem. Jste členy skupiny Blades, což jsou nejlepší agenti Říše. Vracíte se z vyhnanství a najdete své město zničené. Na vás samozřejmě bude jeho obnova do původní slávy. Nepůjde ale jen o obyčejné nakupování budov. Ve svém městě budete moci rozhodnout o tom, jak bude vypadat, jaké budou dekorace a kde usadíte jaké prvky. S tím jak město zvyšuje svoji úroveň, otevírají se samozřejmě nové NPC s vybavením a úkoly. Nebude chybět ani možnost navštívit města svých online přátel.

Rozšířený Gameplay z redakce Gamespot.com

Vzhledem k tomu, že vývoj je již téměř u konce, můžete vývojářům asi věřit vše, co naslibovali. Čeká nás tedy největší a nejlepší RPG na mobilní telefony? Nebo to dopadne jako s Falloutem 76? Doufáme, že to bude ta první možnost, protože Blades vypadá opravdu úžasně.

Na představení z E3 se můžete podívat na následujícím videu.