fbpx

The Evil Within 2

Ubehla nejaká doba a známi pôvodný tvorcovia Tango sa rozhodli spraviť pokračovanie na brutálnu hru, ktorá nesie názov The Evil Within 1. Hra zažila celkom slušný úspech na začiatku, ale k vydaniu hry dopomohla práve firma, ktorá ma na starosti ako je slávna Skyrim 5, či Fallout 4 ale tým slávna myslím preto lebo skyrim je známa vďaka módom a nie kvôli tvorcom a tak dali tango zelenú a vydali hru v roku 13. říj. 2014. A hra zažila veľkí skok.


The Evil Within 2 sa odohráva v Amerike, kde prežívate príbeh detektíva, ktorí sa ocitol v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Hra je robená na štýl Resident Evil, ale použili o dačo náročnejší prístup a to je dobré náročná a vyladená obťažnosť, ktorá dá aj dobrému hráčovi zapotiť. Ale to není jediná dobrá vec. Hra je dobré založená na dejovej stránke ponúka neustálu akciu a bech zimomriavok po chrbte s parádnych dabovaných postáv a hereckých výkonov ktoré sú ku tomu spravené tak ako poznáme v hrach ako je The Last of Us. A tvorcovia ku tomu aplikovali do obrazu pruhy filmové a to dodáva výbornú atmosféru a grafický to vypadá vynikajúco. Ale táto recenzia je určená len pre druhú časť a všetko čo som uviedol dole je zachovalé aj v druhej časti ale odstránili filmové pruhy a spravili s toho hru The Last Of Us. Prečo práve The Last Of Us? Preto lebo hra ponúka RPG prvky ako je objavovanie, craftenie, upgrade postavy – ktorá bola aj v prvej častý a hlavne čo má the evil within 2 je otvorené prostredie.


Hra ponúka niekoľko otvorených lokácií ktoré sa časom menia na základe dosiahnutého príbehu. V hre nechýbajú ani prepracované monštrá alebo nepriatelia ktorí Vás chcú zabiť a niesú taký ľahký. Preto je dôležité už používať stealth postup ktorí tuná je celkom zaujímavo spracovaný ale v hre môžete ísť aj rush ale to je už náročne lebo v hre je náročné zohnať zásoby a mesto sa neobnovuje iba NPC a sa to aj zdvojnásobuje ohľade dosiahnutého príbehu.


Hra ma aj zaujímavo spravený inventár či spôsob vylepšovania hrdinu kde sa zbiera gel ktorí slúži ako platidlo na schopnosti a potom po svete sa nachádzajú kľúče ktorími sa dajú odomknúť trezory v safe zone. Ale tie sa hľadajú náročne lebo prostredie je malé ale ponúka kopu tajných lokácií a hlávne easter eggy ako sú nejaké sochy s postavičkou z hry fallout 4 alebo Elder Scrolls online.

V hre sa nachádzajú aj blueprinty ktoré sprístupnia zbraň alebo predmet ktorí potom sa dá vylepšiť pomocou šrotu ktorí je v hre ako vzácnosť ako ostatok. Tak isto tvorcovia aplikovali aj noví update a to je FPS kamera vďaka tomu môžete celú hru prežiť s pohľadu prvého človeka. Pri hraní dvojky odporúčam dohrať prvú časť lebo hra nadväzuje na predošlú časť.

hra je príbehovo dlhá a zaberie okolo 10 hodín ale ak chcete pobehovať po meste tak Vám to zaberie v kľude aj 25 hodín na základe plnenia všetkého a tu už je ten problém hra je prázdna a ponúka strašne malo vedľajších misií a dakedy sa môže misia pokaziť. A v hre sa nachádza aj pomerne dosť bugov ktoré vedia aj pobaviť ale aj znepríjemniť hru. Hra The Evil Within 2 je jedna s unikátnych hier ktorá bude mať aj pokračovanie a je inšpirovaná resident Evil a teraz použili aj The Last of us a stálo to zato ale už je vidieť prostredia sú malo hororové a krvavé než mala the evil within 1 ale veľkí plus je príbeh a vynikajúca grafika ktorá beží na Stem Engine je to opravení ID tech engine ktorí je slušné optimalizovaní. Ale hru trápia aj nepekné technické nedostatky ako sú pády, zamrzanie, pokazené levely, a bugy.

Verdikt

Grafika - 8
Příběh - 7
Soundtrack - 6
Hratelnost - 8
Lekavé scény - 5

6.8

Dobré