fbpx

TOP 5 postav: The Walking Dead Telltale Series

Letos je tomu již 10 let, co jsme začali prožívat příběh malé holčičky Clementine během post-apokalyptické pandemie, která z lidí dělá v tom lepším případě zombíky, v tom horším bezcitné vrahy. Máme samozřejmě na mysli epizodickou, interaktivní adventuru The Walking Dead, za kterou stojí Telltale Games a Skybound Games. Hra obsahuje 4 kompletní série, mimo to vyšel ještě velmi špatně hodnocený spin-off s Michonne a v první řadě bylo k dispozici i DLC s krátkými příběhy několika postav, které rozšiřovaly znalosti o tomto post-apo světě.

Během 4 sérií jsme potkali celou řadu vedlejších postav, které jsou silné, osobité, mají zvláštní smysl pro humor a schopnosti v tomto světě přežít. Tady je náš výběr TOP 5 vedlejších postav z herní série The Walking Dead. POZOR! Článek může obsahovat spoilery. 

5) Omid 

Omid se poprvé objevil v průběhu první série. Se svojí přítelkyní Christou tvořili vpravdě roztomilý páreček, kdy Omid byl ten malý a milý, zatímco Christa vysoká a drsná. Zkrátka naprosté protiklady. Omid si získá hráče svým optimismem a humorem navzdory tomu, že všude kolem bloumají chodci. Pro svoji skupinu by udělal vše. Po Lee Everettovi se spolu s Christou láskyplně stará o Clementine a stává se jejím ochráncem. Spousta fanoušků vyústění Omidova osudu nečekala, a dokonce se kolem toho strhla živá diskuse na stránkách Telltale komunity. Hráči byli šokováni, ale později s vývojem hlavní hrdinky Clementine museli uznat, že to byl od vývojářů geniální tah pro další díly série.  

zdroj: youtube.com

4) Luke 

Luke je vůdcem skupiny, ke které se Clementine připojí ve druhé sérii. Je to mladý, laskavý, vysokoškolský student, který vezme Clementine pod svá křídla. Oproti řekněme lehce dětinskému Omidovi je Luke první silný mužský otcovský vzor, který Clementine má po smrti hlavního hrdiny první série. Luke se snaží Clementine za všech okolností chránit, ale také respektovat její názory. V rámci skupiny je to silný lídr a jeho odchod zanechá v komunitě emocionální i fyzickou díru.  

zdroj: youtube.com

3) Javi 

Javier alias Javi je hlavním hrdinou třetí série. Jedná se o bývalého hráče baseballu, který ještě před nástupem pandemie kromě své kariéry řešil také ne úplně dobré vztahy v rodině, především se svým bratrem. Do jeho minulosti se vracíme formou flashbacků, takže na jeho vztahy s neteří, synovcem a manželkou bratra máme komplexnější pohled. Mezi fanoušky se Javi nesetkal s příliš vlídným přijetím. Ti si přáli hrát opět za Clementine a pokračovat v jejím příběhu. T ve třetí sérii nechybí, ale tvůrci ji věnovali mnohem méně prostoru a odsunuli ji poněkud do pozadí. Na druhou stranu hráči chválili Javiho civilnost a uvěřitelnost jeho konání v situacích, které jsou pro mnohé hráče dobře představitelné.  

zdroj: youtube.com

2) Kenny 

Podle mého soudu jedna z nejlépe napsaných vedlejších postav celé série. Má svou hlavu a udělá vše pro to, aby ochránil svoji ženu a syna. Kenny se objevuje v první sérii a hned od začátku si mě získal svým stylem a vystupováním. Je pravda, že je to paličák, ale má srdce na správném místě. Před nástupem apokalypsy býval rybářem. Má i smysl pro humor. Posuďte sami, kdo jiný by pojmenoval svého syna Duck. Možná už jen Joey a Chandler. Má však ale i své stinné stránky. Postupem času se stává stále agresivnější, což mu působí značné problémy ve skupině přeživších. Přesto patří mezi neoblíbenější postavy celé série.  

zdroj: youtube.com

1) Lee Everett 

Lee Everett je hlavní postava první série a jedna z kultovních postav. Je to bývalý univerzitní profesor, kterého apokalypsa zachytí zrovna při cestě do vězení poté, co byl odsouzen za vraždu. I přes tuto kontroverzní minulost si získal srdce fanoušků. Ukazuje svoji jemnost a lásku, s níž o Clementine pečuje. Jako hlavní postava, za kterou hrajete, má na svědomí celou řadu rozhodnutí v rámci skupiny. Musí jednat morálně, prakticky, ale také brutálně a chladnokrevně. 

zdroj: youtube.com

Může vás zajímat:  Gotham Knights nejspíš umožní kooperaci až 4 hráčů