TOP 6 postav ze hry The Wolf Among Us

Epizodická adventura od studia Telltale, která vychází z komiksové série Fables, nabízí celou řadu roztodivných postaviček. Některé znáte velmi dobře, některé méně. Avšak základní premisa celého univerza Fables – tedy že pohádkové postavy prchly ze svého světa a nyní žijí v polidštěné podobě mezi námi „normály“ – dává originální podklad pro vznik skvělých příběhů, zápletek a výskyt nám známých charakterů ve zcela jiném, neznámém světle. 

O hrách z dílny Telltale si můžete myslet, co chcete, ale ve většině případů jim nelze uzmout, že měly skvěle napsaný scénář a vykreslené postavy. Forma interaktivních filmů, kde vaše rozhodování mělo řekněme sporný dopad na vývoj děje, nesedla každému. Osobně jsem si ovšem tento koncept velmi oblíbil a Bigbyho a spol. jakbysmet. 

6) Bluebeard alias Modrovous – francouzský folklór 

Machýrek a největší fouňa ve Fabletownu (snad jen Krásný Princ mu může konkurovat). Jako jeden z mála si při útěku do světa lidí udržel své bohatství, které ještě navýšil jistou nekalou činností. Údajně pašoval pohádkové postavy, které mu za to štědře zaplatily. Ale nikdy se to nepodařilo prokázat. Takže teď si lebedí ve svém apartmá o rozměrech paláce díky zatraceně drahému zvětšovacímu kouzlu. Typická ambivalentní postava, u které nevíte, jestli ji mít rádi, nebo nenávidět za jeho povrchnost a snobství. Za zmínku stojí, že Bluebearda ve hře nadaboval Dave Fennoy, který namluvil rovněž Leeho Everetta v první řadě Telltale série The Walking Dead.  

5) Toad – Vítr ve vrbách aneb Žabákova dobrodružství 

OK, tak tenhle příběh vůbec neznám. Vybaví se mi jen ten díl Simpsonů, kde má Líza dostat pětku z písemky na knížku „Vítr vane vrbami“, protože místo četby mastí „Crashe Bandicoota“ ?.  

Žabák Toad pracuje jako domovník v činžáku, kde bydlí další obyvatelé Fabletownu. Inu, z něčeho se účty za kouzla platit musí. Ve hře The Wolf Among Us se s ním setkáváme hned na začátku, kdy Bigby Wolf přichází vyřešit rušení nočního klidu. Toad je zahořklý pedant, ale poté, jak mu to tam Bigby a dřevorubec zdevastují, se mu ani nedivím. A nemá to věru snadné ani jako rodič. Jeho syn TJ je malý, naivní a Toad se musí starat o to, aby nebyli odhaleni. TJ byl nadabován Mellisou Hutchisonovou, která namluvila Clementine v telltaleťácké sérii The Walking Dead. 

4) Snowhite – Sněhurka  

Notoricky známá postava především v podání společnosti Disney. Je pravou rukou starosty a velmi ráda se míchá do Bigbyho vyšetřování. Jak v komiksu, tak ve hře se představuje ve zcela jiné poloze, než jak ji známe ze Sněhurky a sedmi trpaslíků. Je to silná a mocná žena, která především v komiksovém podání působí navzdory svému půvabu docela drsně a nekompromisně. V podstatě je to takový ten kariérou posedlý typ, který se vůči lidem z Fabletownu chová pragmaticky, jak se na ouřadu sluší a patří. Pro Bigbyho má jistou slabost a působí jako určitý protiklad hlavního hrdiny.

3) Prasátko Colin – Tři malá prasátka

Jedna z mých neoblíbenějších postav Fables. Ačkoli se ve hře vyskytuje poskrovnu, jeho výstupy jsou plné humoru v jinak ponurém, temném světě noirového střihu, kde řádí sériový vrah. Colin a Bigby mají mezi sebou zvláštní vztah z minulosti. Dalo by se říci chlapské pouto, byť to s ohledem na fakt, že se jedná o prase a vlka nedává smysl. Colin vzhledem ke své zvířecí podobě měl zůstat na Farmě, ale momentálně se válí na Bigbyho gauči, kouká na telku a loudí cigára. Docela fajn život. Dialogy mezi oběma postavami jsou mnohdy vtipné a plné černého humoru. Například když Colin čeká na snídani a Bigby mu připraví vajíčka…se slaninou. Je to fakt kámoš.

2) Bufkin – Čaroděj ze země Oz 

Druhá komediálně laděná postava v první sérii The Wolf Among Us. Je součástí kanceláře a pomáhá s administrativními procesy. Je to užitečný létající opičák s epesním kloboučkem, kterého prostě nejde nemít rád. Je možná trochu škoda, že ve Wolf Among Us nedostává více prostoru a jeho postava není výrazně spjata s hlavním dějem ani dalšími postavami nebo pohádkovými mýty.

1) Bigby Wolf – O Červené karkulce, Tři malá prasátka 

Je mi jasné, jak to vypadá. Na nejvyšší příčku hodit hlavního hrdinu hry – kdo by to byl čekal, že? Ale pojďme si to trochu víc zdůvodnit. Bigby dostává zcela logicky ve hře nejvíce prostoru. Zlý vlk z pohádky O Červené karkulce nebo Tří malých prasátek je vykreslený jako typický detektiv noirových detektivek, který nosí baloňák a v kapse má nejspíš kouzelnou krabičku s nekonečným množstvím cigaret. Jako správný vlk je to taky pořádný pruďas, který nejde pro ránu daleko a který je taky ve skutečnosti naprostým miláčkem. Tím, že se jedná o hlavního protagonistu, mohou být precizně vykresleny jeho povahové rysy. Tím skvěle vyniká jeho protikladnost. Velký zlý vlk, který je v pohádkách notorickým padouchem, se teď stará o bezpečnost ostatních. Větší protiklad nevymyslíte. Tímto Bigby vyjadřuje i jakýsi filosofický rozměr protikladu, když si uvědomíte, že de facto jedno z největších pohádkových zel se snaží pomáhat ostatním, trestat zlosyny, vypátrat vraha a do toho přesvědčit ostatní, že dělá dobrou věc. Zkuste dostat lidi na svou stranu, když se vás bojí a myslí si, že je chcete sežrat nebo sfouknout domeček. I to je jedno z poselství, které se objevuje v podstatě na samém závěru hry The Wolf Among Us. 

[poll id=“3″]