TOP 7 vedlejších postav The Last of Us

Hra The Last of Us patří k tomu nejlepšímu, co si můžete na konzoli PS3 zahrát, na konzoli PS4 prožít znova v remasterované verzi a jako nášup si užít ještě druhý díl (na PS4 i PS5). Hra, která svá ocenění získala právem. Pro mě osobně se jednalo o titul, kvůli kterému jsem si PlayStation 3 vůbec koupil. V The Last of Us potkáte celou řadu osobitých postav, které budete milovat, nenávidět a klidně vám u jejich osudu zvlhnou oči. Pojďme se na některé z nich podívat a připomenout si je.  

7) David 

V prvním dílu The Last of Us výraznějších lidských nepřátel najdete poskrovnu. Mezi ty nejznámější patří David, který do chladného a násilného post-apo světa dokonale zapadne. David od prvního okamžiku, kdy se potká s Ellie, působí podezřele. Možná je to tím, že na něj narazíte už v pokročilejší fázi hry a víte, že někomu věřit se zkrátka nevyplácí. Ale na druhou stranu nabízí léky pro těžce raněného Joela. Ellie s ním absolvuje pár soubojů, kdy společně utíkají před nepřáteli. Až později vyjde najevo jeho pravá tvář a úmysly. Nebudeme chodit okolo horké kaše – chce Ellie prostě a jednoduše sežrat. Vše končí jakýmsi středním boss soubojem, který pro mě osobně patřil k těm nejvíce zapamatovatelným okamžikům celé první hry. Za zmínku stojí také fakt, že Davida namluvil dabér Nolan North, kterého můžete znát také jako hlas Nathana Drakea z Uncharted.  

zdroj: youtube

6) Bill 

 Jedna z vedlejších postav, na kterou nezapomenete. Bill, kterého hraje herec W. Earl Brown, je všechno jen ne něžný. Je jediným obyvatelem městečka Lincoln (nepočítáme-li přirozeně clickery a další houbičkovou verbež). Po celém městě nainstaloval hromadu pastí, kterého chrání před útočníky. Do jedné z nich se chytí i Joel a málem ho zabije. Jaké to krásné setkání dvou známých. Čas, který s Billem v jeho městě strávíte, vám umožní na něj nahlédnout s patřičnou hloubkou a v širším rozměru. Velmi mu chybí jeho životní partner Frank. Zkušenost z jeho odchodu ho zocelila natolik, aby se pokoušel v tomto světě přežít – alespoň zatím…  

zdroj: youtube

5) Tommy 

Tommy je Joelův bratr. Sourozenci jsou si v první hře poněkud odcizeni a jejich vztah není úplně vřelý. Odstěhoval se na západ země, aby se připojil k frakci Světlonošů. To je důvod, proč se ho Joel snaží najít a požádat o pomoc. V prvním díle sídlí se skupinou přeživších v elektrárně ve Wyomingu, nedostává zde příliš mnoho prostoru. Výrazné seznámení s touto postavou a vykreslení hloubky charakteru nastává až v pokračování. Na konci první hry se do jeho osady vrací Joel a Ellie, aby zde žili klidný život. 

zdroj: youtube

4) Henry 

Henry a jeho mladší bratr Sam jsou přeživší, na které Joel s Ellie během jejich putování narazí. Do značné míry tato dvojice tvoří jakýsi protějšek ústřední dvojice. Henry se stejně jako Joel snaží za každou cenu chránit svého bratra. Oproti Joelovi je v tomto světě méně zkušený a spoléhá se na Joelovu pomoc. Základní rozdíl je však v povahách. Zatímco Joel je schopný pokračovat v životě i po smrti Sarah, Henry po ztrátě Sama okamžitě spáchá sebevraždu.  

zdroj: youtube

3) Tess 

Tess je Joelova parťačka, se kterou se seznámíte takřka hned na začátku hry. Je to zkušená a chladnokrevná žena která ví, jak to v tomto novém světovém řádu chodí. Tess a Joel se v tomto post-apokalyptickém světě živí jako pašeráci. Nějaká ta službička tuhle, nějaká támhle, hlavně, když zaplatíš. Je stejně tvrdá a neúprosná jako Joel a má zásadní vliv na další děj příběhu. Tess je v jedné chvíli kousnuta a v tu chvíli si uvědomí, že Ellie skutečně má imunitu. Přesvědčí Joela, aby šel s Ellie dál, zatímco ona se obětuje a pomůže tak hlavním hrdinům.  

zdroj: youtube

2) Lev 

Když se hráči v The Last of Us Part II dopracovali do fáze, kdy se zhostili Abby, byl to značně nečekaný krok a změna úhlu vyprávění nesedla každému. Když se však k Abby připojil Lev, mnozí z nich následující vyprávění příběhu kvitovali. Vztah mezi Abby a Levem představuje další z mnoha paralel. Lev je zachráněn Abby ze spárů jeho domovské sekty, která po něm a jeho sestře pátrá. Lev je de facto cizí element, který se postupně stává součástí Abbyina světa a nakonec vytvoří pár, který pojí silné pouto – nejprve z nutnosti přežít, nakonec však působí spíš jako starší sestra a mladší bratr. Vazba Leva s Abby je v mnoha ohledech totožná s vazbou Ellie a Joela z první hry.  

zdroj: naughtydog

1) Dina 

Dina je přítelkyní a partnerkou Ellie ve druhém dílu. Představuje do určité míry její emocionální a hodnotovou kotvu. Snaží se ze všech sil držet bolest, pomstychtivost a zlost, kterou Ellie cítí, pod kontrolou. Hlavní vazbou mezi oběma postavami je láska. Čím je Joel pro Ellie v první hře, to je Dina pro Ellie v pokračování. S Ellie, jakožto s dospívající dívkou, cloumá puberta a určité vzory už vidí i někde jinde. Dina Ellie celou dobu kryje záda a stojí za ní v každé situaci, a to i přesto, že se vnitřně trápí. Nakonec je však touha po pomstě natolik silná, že Ellie Dinu a její dítě opustí. Pro Dinu je to taková emocionální rána, že nakonec i s dítětem odchází a na Ellie po návratu nečeká nic, jen vzpomínky na to, co kdysi měla ráda.  

zdroj: youtube