TOP zasazení pro další díl Zaklínače

Již brzy budeme hrát Cyberpunk. Datum vydání se navzdory komplikacím ve světě zdá být neměnné. V tento moment jde již pouze o doplnění stavů v prodejnách. Musíme se tedy ptát, co přijde po Cyberpunku? Jasně.. S největší pravděpodobností to bude pokračování jejich nejznámější série v roli Ciri. Čeká nás cestování vesmírem, bude se řešit více Nilfgaard a kdo ví co dalšího.



1. Krátce po konjunkci sfér


Dává to smysl, ne? Vždyť trojka, a hlavně pak rozšíření O víně a krvi tuto kataklismickou událost značně rozvedla a oproti knižní předloze obohatila.

Konjukce sfér je pravidelně (jednou za tisíc let) se opakující katastrofa magického původu. Na jejím začátku mocný mág nebo nějaký experiment protrhne bránu mezi světy, ty se pak spojují, narážejí do sebe či mezi nimi vznikají průchody, kterými následně mohou procházet různé bytosti. Přemisťují se i důsledky přírodních jevů, které se utrhnou ze řetězů (bílá zima, meteoritické roje atd.). Nám známé rasy si většinou pamatují takovou událost jen jednu (jedná se díky tomu o začátek letopočtu). Při ní došlo k uvolnění a následnému usazení (ve formě zřídel / míst moci, ze kterých senzitivní lidé čerpají) velkého množství magie.

Do elfy a trpaslíky obývaného světa dorazí lidé. Místo nových krajin, které mohou osidlovat a dobývat, je ale záhy začnou masakrovat monstra. Založí tedy cech zaklínačů, mocných zabijáků, kteří mají držet tvory temnoty na uzdě. Nebudou ale jedinou novou silou, jenž má ambice si tuto zem nárokovat. V Toussantu prošli trhlinou mezi světy upíři, kreatůry mnohem lépe adaptované na přežívání v nehostinné krajině. Je zapotřebí připomenout, že tito tvorové lidské vesnice užívali podobně jako farmy na dobytek. Na osadnících experimentovali a co je důležité, tak se snažili vytvořit vlastní obdobu zaklínačů. Nilfgaard a Severní říše by tedy zde šli nahradit právě těmito frakcemi (jenž mimochodem mají přibližně stejná umístění). Dozvěděli bychom se, proč krvesajové ustoupili do ústraní. Po cestě by nás čekalo zabíjení pro Geralta neznámých (dávno vyhynulých) druhů potvor. No, neberte to!



2. Vesemir/ zaklínač Jiří z Kagenu


Výhodou obou postav je, že nejsou nejmladšími a nevíme o jejich minulosti téměř nic. Lze tedy snadno domýšlet příběh bez svazování se pravidly tohoto světa. Vesemir byl učitel Geralta a Ciri. Na pozici velmistra své školy se dostal po lynči na Kaer Morhen. Je znám nejen svými zkušenostmi a trpělivostí. Právě do období této tragédie bych hru zasadil. Měl by tak o antagonisty postaráno a stejně o zápletku, ve které by se snažil v této nezáviděnihodné situaci chránit a vést své učedníky.

Jaká je datace pogromu? Útok na pevnost byl proveden fanatizovaným sedláckým davem pod vedením několika mágů. Zaklínači, které zde nalezli, byli pobyti s vyjímkou Vesemira a jeho svěřenců, kteří byli mimo jejich dosah na tréningu. Jelikož čistce byl osobně přítomen, lze událost datovat někam do Geraltova raného mládí, což je devadesát až sto let do minulosti.

Zaklínač Jiří z Kagenu se dá považovat za čistě herní výmysl (což není nutně na škodu). Je popsán, jak idealizovaný bájný charakter (obdoba svatého jmenovce z našeho světa) ze školy Gryfa, jenž se snažil žít až téměř rytířský život. Nebyl rovněž vyhraněn pouze na dva tipy mečů a boj jeden na jednoho (plně užíval výhody svého válečného koně). Příběh by mohl být o (na poměry vědmáků) mladém idealistovi, jehož představy však v drsném středověkém světě berou za své a on při boji s tím, co si myslí, že je zlé, sklouzává čím dál více k radikálním řešením. Vyloženě bych zde použil Malghanisovi (Warcraft 3) podobného záporáka. V tomto případě třeba šíleného, vesnice vypalujícího, Ofirského mága (jako je např. Azar Javed z prvního dílu).



3. Nilfgard/škola kočky


Téměř noirová detektivka plná intrik a korupce? V Nilfgardu po konci třetího dílu? Tomuto zasazení nahrává značně fakt, že nad císařem Emhyrem van Emreis se stahují mračna. Na trůn největší říše v lidské historii si brousí zuby nejeden šlechtic. Doprostřed toho jste vy povolán jakožto zabiják neblaze proslulé školy kočky (jenž nemá až tak drastické mutace a ti, co z ní vyjdou, se nebojí zaplést do politických tahanic či vzít zakázku na člověka), abyste jednoho takového vzbouřenc-e odklidil někam, kde už škodit nebude a stabilizoval tak impérium hroutící se samo do sebe.

Datace? Mohlo by se plynule navázat mezi konec třetího dílu a jeho závěrečnou sumarizaci (do roku 1272). Císař by díky tomu byl naživu, válka by nebyla dobojována a říše se nachází na pokraji sil.

Máte jiné nápady, jak by další titul mohl vypadat? Přáli byste si ho zasadit na nějaké konkrétní místo? Podělte se s námi!