fbpx

Události kolem Twitche dne 27 a 28. 06

Včera došlo k zabanování jednoho z nejsledovanějších streamerů a jako by to nestačilo, chystá se dost možná další ořezávání toho, co je na platformě považováno za přijatelné.

K soudu v Kalifornii dorazila civilní stížnost s požadavkem na odškodné v hodnotě dvaceti pěti milionů dolarů (něco přes půl miliardy korun českých). Co je důvodem vyžadovat takto vysokou částku? Při sledování streamů na Twitchi se totiž mladíkovi zobrazoval příliš sexualizovaný obsah. Poznámka: Natéto síti se morálně exponovaná vysílání označují 18+. Navzdory tomuto označení se však zpravidla nejedná o nic, co by na jedince nesplňujícího tento požadavek mělo dvakrát špatný vliv (spíše se jedná o filtraci pro přílišné puritány, jímž vadí vulgární mluva či násilný obsah ve hrách). Jeho argument zde značně naráží. Jméno dotyčného je Erik Estavillo a má za sebou již žaloby například na Microsoft, Nintendo či Blizzard.Ve stížnosti stojí, že trpí několika psychickými poruchami (OCD, údajná závislost na sexu, kvůli níž sleduje téměř 800 streamrek, což se mi zdá těžko uvěřitelné) na jejichž základě je pro něj pobývání na internetu existenciální součástí života.Požaduje mimo jiné třídění obsahu dle pohlaví (což dost možná porušuje další regulace, lze u toho taktéž očekávat nějakou tu negativní odezvu), zabanování dotyčných a rozdělení zmíněné částky mezi lidi s Twitch Primem a charitu.

UPDATE: O celé situaci kolem dr. Disrespecta stále není k nalezení oficiální vyjádření. Nicméně došlo k posunu v jiné kauze a to kolem tvůrce jménem Blessrng. Ten byl v minulosti nařčen ze zneužití své partnerky. Situaci nepopřel s tím, že však docházelo k incidentům i z její strany. V rámci svého tažení proti kontroverzním persónám jenž stránky v posledních hodinách provádí byli zamazány některé odkazy na něj jako například emote na něj odkazující. K podobné situaci došlo již při amerických protestech kdy se pro změnu mazali emoty odkazující na pořádkové složky.