Univerzita Johnse Hopkinse si „hraje“ s Minecraftem

Univerzita Johnse Hopkinse, stejně jako celá řada vysokých škol, ani v zimním semestru neotevře plně brány svého vzdělávacího ústavu z důvodu celosvětové pandemie koronaviru.

Přichází však s originálním řešením, jak studentům dění na univerzitě a studentský život, alespoň částečně, zprostředkovat – a to skrze hru Minecraft.
Kromě distanční a on-line výuky se škola rozhodla všem studentům zřídit účet ve hře Minecraft. Prostřednictvím tohoto sandboxového světa se škola snaží studentům nahradit chybějící sociální interakce a kontaktní výuku. Jak? Kupříkladu si studenti mohou dle vymodelovaných nákresů a návodů postavit digitální kampus, který přesně odpovídá své fyzické předloze. V něm by se pak měla odehrávat ona distanční on-line výuka.
Ačkoli se snaha Univerzity Johnse Hopkinse jistě cení, skutečnou interakci mezi studenty a sociální život to samozřejmě nemůže nahradit a spousta studentů se k počínání univerzity staví poněkud nelibě. A není se moc čemu divit. Vyčítají jí, že nedokáže zabezpečit běžnou výuku a vzdělávání. Studentský život, neplánované párty na kolejích nebo (a především) pilné studium v univerzitní knihovně do nočních hodin zkrátka v pixelovém digitálním světě plnohodnotně nahradit nelze – tedy alespoň zatím. Více se o této studijní novince můžete dozvědět v přiloženém videu níže.