fbpx

Už jste slyšeli o slovenském GTAčku s názvem Vivat Slovakia?

Na Vivat Slovakia jste poprvé mohli narazit v roce 2019, kdy se dva vývojáři pustili do ambiciózního projektu. V současnosti hra prošla kompletním restartem, do týmu se přidalo několik šikovných lidí a brzy bude končit úspěšná crownfundingová kampaň. Plná hra by měla vyjít v průběhu roku 2023 a bude se jednat o městskou akci s otevřeným světem, odehrávající se v Bratislavě v divokých 90. letech.

Vivat Slovakia je městská akce ve 3D prostředí, které vám ze všeho nejvíce bude připomínat kombinaci GTA a prvního dílu Mafie. Hráči se budou moci podívat do ikonických ulic Bratislavy nebo se projet dobovými vozy značky Škoda a dalšími. Vývojáři vsází hlavně na příběh, který má mít temnou atmosféru tehdejší doby, a ve kterém si vládní špičky podávají ruce s podsvětím. Hlavní příběhová linka bude také zajímavá slovenským dabingem, jehož se chopí skvělí slovenští dabéři. Hlavní postavu, za kterou budete hrát, bude dabovat Marián Labuda ml. svým ikonickým chraplavým hlasem. Zvukař, pracující na dabingu této hry, pracoval například na dabingu pro hru Kingdom Come: Deliverence.

Jako hráč se chopíte role taxikáře, který pracuje pro tajnou policii i mafiány. Vžijete se do role drsného chlapíka v divokých devadesátkách, kdy se Česko a Slovensko ocitlo pod nadvládou mafie. V té době nebyly ničím výjimečným honičky, vybírání výpalného, honičky s policií nebo likvidace nepohodlných svědků. Aby byl příběh a temná atmosféra co nejvěrnější, vývojáři se rozhodli hlavní postavy založit na reálných lidech, kteří v té době tahali za nitky. A toho všeho budete součástí vy, v roli hlavní postavy. Jeden den tak budete pracovat pro politiky a druhý den budete likvidovat pro mafiány nepohodlné svědky.

Může vás zajímat:  Epic rozdává trojici her a láká na překvápko

Do konce crownfundingové kampaně Vivat Slovakia zbývá ještě 9 dní, už nyní se ale řadí mezi nejúspěšnější projekty na platformě Startlab. Původně chtěli vývojáři vybrat 10 000 euro. V současné době mají vybráno už téměř 55 000 euro a částka stále roste. Díky tomuto úspěchu mohli hru rozšířit o další zajímavosti. Ve hře tak přibydou další licencované radiostanice, ve hře bude plně funkční bratislavská MHD a splněn byl i poslední cíl. Tím je přidání čtyřnohého kamaráda. Psa bude možné vybrat v útulku a vývojáři chtějí přidat až 14 různých plemen. Psa bude možné si libovolně pojmenovat, bude na vás čekat doma po těžkém dni a bude možné jej chodit venčit.

Hru můžete stále podpořit na Startlab.sk v tomto odkazu

Zdroj: Startlab.sk/vivaslovakia, vivatslovakia.sk