fbpx

Velký update Minecraftu! Caves & Cliffs

Celosvětově známá vývojářská společnost Mojang oznámila další velkou aktualizaci Minecraftu. Nový update se jmenuje Caves & Cliffs a je zaměřený, na vylepšení jeskyní a útesů. Vývojáři na tomto dlouho požadovaném updatu tvrdě pracovali.

Vývojáři vzali v potaz například integraci vylepšení hor, o které si požádali sami fanoušci v hlasování na Mineconu 2019. Po aktualizaci budou jeskyně generovány s mnohem větším kontrastem a s vylepšeními jako například vodopády, jeskynní jezera, protékající řeky nebo dokonce krápníky. Do hry také přibude nový biom s názvem „Lush Cave“, který bude plný květin nebo biom „Deep Dark“ s novým nepřítelem. Aktualizace má být spuštěna až v létě příštího roku, nicméně Mojang během víkendu ukázal pár novinek na svém Minecraft Live eventu. Můžete si dokonce ochočit Axolotla, který bude umět léčit v bitvách!

Minecraft Caves and Cliffs noví mobové


Nové biomy


Lush Caves

Minecraft Nový Biom Lush Caves

Jeskyně s liánami, ovocem a květinami, které visí ze stropu. Aby jste našli tento nový druh jeskyně, musíte na povrchu země najít strom Azalea. Tyto stromy můžou značit, že se pod nimi nachází Lush Caves.

Jeskyně jsou porostlé novými rostlinami. Tzv. Spore Blossoms jsou růžové rostliny, které rostou na stropech a padají z nich drobné částice. Mojang nijak nespecifikoval, jestli budou tyto padající částice něco znamenat, ale sdělili, že celou rostlinu budeme moci přemístit na jakékoliv stropy.

Uvnitř se taky nachází liány s oranžovými bobulemi, které můžete posbírat a sníst.

Poslední novou rostlinou bude Dripleaf, který se bude hodit těm hráčům, kteří budou chtít postavit například skákací hru v tématu džungle. Tato nová rostlina bude mít listy, které připomínají platformy, na které může hráč skočit. Nicméně po určité době, kdy na ni bude hráč stát, se list začne ohýbat a hráč spadne. Listy Dripleafu ve finále znovu narostou.

Může vás zajímat:  Nálož informací o Resident Evil Village

Dripstone Caves a The Deep Dark biome

Minecraft Nový Biom Dripstone Caves

Na tomto novém biomu na první pohled zaujmou krápníky. Pokud zničíte krápník u jeho „kořene“, jeho zbytek spadne dolů. Tyto špičaté kameny mohou sloužit i jako zbraň a zranit jak jiné hráče, tak moby. Další výhodou krápníku je voda, které z nich teče. Takže s pomocí kyblíku z nich můžete posbírat vodu, která může být velmi nápomocná při bloudění jeskyní plné lávy.

Mojang se moc nevyjádřil k třetímu novému biomu The Deep Dark. Jen naznačili, že tady hráči najdou nové předměty a moby.Noví mobové


Axolotl

Jedním z nejzajímavějších nových mobů jsou Axolotlové, které můžou hráči najít v Lush Caves pod vodou. Toto jsou reálná zvířata, co opravdu existují a jsou příbuzní jeskynním mlokům. Ve hře vypadají opravdu roztomile a navíc si z nich můžete vytvořit svoji vlastní armádu Axolotlů!

Tito malí predátoři jsou vaši nejlepší přátelé, co se týče podvodních dobrodružství. Můžete si jich do kyblíku posbírat kolik chcete a následně je vypustit v prozkoumáváni podvodních jeskyní. Axolotlové budou útočit na nepřátele kolem vás, umí hrát mrtvé, aby si doplnily životy a dokážou na dlouhou dobu zabavit silnější nepřátele. Tak co, kdo už se těší na svou roztomilou růžovou armádu?

Kozy

Minecraft Caves and Cliffs Kozy

Nejsou to jen jeskyně, které dostávají aktualizaci. Kozy se budou objevovat v útesech hor a dokážou vyskočit dokonce 2 bloky do výšky. Kozy jsou klidná zvířata, ale pokud je dostatečně naštvete, vrhnou se na vás a s rozběhem vás pošlou dolů ze zasněžené hory.

Mojang se příliš nevyjádřil, co vše budeme moci s těmito novými zvířaty dělat. Jestli mají nějaké širší využití se všichni dozvíme v průběhu času.

Může vás zajímat:  Life is Strange: True Colors – seznamte se s postavami

Warden

Minecraft Caves and Cliffs Warden mob

Tento nový mob se zaměřuje právě na tu první noc každého Minecraftového hráče, když vše okolo bylo strašidelné a mohlo nás zabít. Warden se bude nacházet v Depp Dark biomu a jeho jediná role je vás vystrašit.

Zajímavé je, že jsou naprosto slepí, ale reagují na vibrace kroků a na hozené předměty. Sněhové koule je mohou skvěle odlákat, když se rozbijí o zeď. Wardenové mohou ztmavit hráčův monitor, když jsou blízko. Na jejich přítomnost také upozorňují nové bloky nazvané Sculk Sensors.

Když se ocitnete poblíž Wardena, můžete se zkusit kolem něj proplížit, ale musíte být velmi opatrní. Když zjistí, kde se nacházíte, světlo v jeho hrudi se rozsvítí a začne vás honit. Běhá dost rychle a i když máte na sobě brnění, tak vám dokáže dát velkou ránu. To hlavně proto, že Warden ignoruje jakékoliv brnění, takže je lepší být na toto shledání připraven. Kdo ví, možná bude trojzubec proti Wardenovi právě tou nejefektivnější zbraní.Nové bloky


Crystal a Amethyst Geodes

Minecraft Caves and Cliffs Nový Blok Crystal

Ve výjimečných případech mohou jeskyně hráče dovést k tzv. Amethyst Geodes. Když se po těchto blocích projdete, vydávají zvuk jako zvonkohra.

Crystal blok můžete zničit, ale nemůžete vytěžit blok na kterém Crystaly porostou. Mojang řekl, že bude zajímavé právě to, jak budou hráči stavět Crystal farmy, aby mohli efektivně nasbírat výše zmíněné Amethyst Geodes, které využijí například k výrobě dalekohledu.

Měď

Dalekohled také vyžaduje nový blok, měď. Je podobná železu, ale má rudý odstín. Najít je můžete hlavně v měděných žílách a mohou být použity stejně jako železo, například na celé bloky nebo schody. Měď také časem stárne, když je vystavena vzduchu a změní svou barvu na tyrkysovou.

Může vás zajímat:  TMNT: Shredder’s Revenge vyjde i na Nintendo Switch
Minecraft Caves and Cliffs Měď

Měď může být použita taky na výrobu hromosvodů, které se používají na nasměrování blesku, aby nezasáhl nějaké dřevěné materiály a nezpůsobil požár.Nové funkce


Bundles (vaky)

Vaky byly vytvořeny proto, aby pomohly hráči se správou a rozhraním inventáře. Hráči si budou moci vytvořit vaky, do kterých se vejde nespočet věcí. Celková kapacita je prozatím neznámá, ale vypadá to, že by to mohlo velmi rozšířit a zároveň ušetřit místo v inventáři.

Sculk Bloky a Bezdrátový Redstone

Jedním z bloků v novém Deep Dark biomu je Sculk. Je to nový zdroj energie podobný Redstonu a jeho vlastnosti nás konečně posunou k bezdrátově ovládaným Redstone hračkám a strojům.

Minecraft Caves and Cliffs Nový Blok Sculk

Pokud Sculk Sensor zaznamená kroky nebo zničení či položení bloku, tak vyšle Redstone signál.

Možnosti využití bezdrátového Redstonu při různorodých stavbách budou příští rok v létě nekonečné!

Archeologie

Toto je pravděpodobně nejúžasnější novinka. Na povrchu celého světa se budou nacházet archeologické vykopávky. Tady můžete v truhle najít štětce, anebo si je můžete vyrobit. Poté pomocí štětců můžete hledat různé artefakty jako třeba Modrý keramický střep a na něm nějaké umění nebo třeba Emerald. Pokud však nebudete dostatečně opatrní a neodhalíte artefakt úplně, tak budete riskovat, že jej zničíte a navždy ztratíte. Naopak pokud budete opatrní, tak můžete najít neocenitelné artefakty nebo vzácné bloky.

To je zatím vše, co o nové aktualizaci Minecraftu víme. Čekají nás nové neprozkoumané oblasti a minimálně jedno monstrum, které bude pro mnohé velkou výzvou. Na celý event, kde byla aktualizace představena se můžete podívat níže.

Co vás na této aktualizaci zaujalo nejvíce?