fbpx

Zabudnuté staré herné pecky.

Už je rok 2019 a hry aké poznáme do teraz, krásna grafika, príbeh a všetko také dokonale čo teraz je, ale v rokoch 2005 vtedy len herní priemysel bol v plienkach, ako celý internet na Slovensku, ale aj v Česku, ktoré zanechali iba malú trhlinu vo svete hier, ale aj napriek tomu sú tuná hráči, ktorí na tých hrách vyrastali.

pozadie hry Alone in the Dark

Alone in the Dark hra vyšla v roku 2008 na PC, PS3, XBOX 360

Tvorcovia, ktorí tiež spravili veľkú dieru do sveta a to sú EDEN Games, ktorí vydali asik najúspešnejšiu závodnú hru Test Drive Unliminited, ktorá zažila obrovskí úspech. Do teraz na cestách tej hry jazdí stovky hráčov na neoficiálnych serverach a je plné módov. Práve oni sa rozhodli vydať hru Alone in the Dark, ktorí nevytvorili oni, ale spolupracovali tvorcovia, ktorí sú známi hrou Obscure, alebo Obscure The Aftermatch. To sú hydravision entertaiment.

Spoločne vydali Alone in the Dark, ktorí už pozná málo ľudí. Hra je pokračovanie s predošlých časti Alone in the Dark s 90 rokov. Hra sa nachádza v meste New York, kde hlavni hrdina musí zastaviť temnotu, ktorá zničila celý New York a ostal len Central Park a to je aj mapa sveta, kde môžete voľne hrať. Hra ma kvalitný príbeh, ale aj hrateľnosť, ktorá je podobná, ako v hre The Evil Within 2 jen o dačo obmedzenejšia. Napriek tomu, má čím zaujať.

Grafika je na svoj vek aj do teraz nádherná a plná efektov. Animácie postáv sú výborne zvládnuté a hlavne čo je zvládnuté na jedna je príbeh. Je vynikajúci, ale hra ma aj svoje problémy, kvôli ktorej hra je pochovaná a do teraz sa o nej už ani nevie. Herné pády, zabugované ovládanie, ovládanie postavy, technická stránka hry a iné chyby, ktoré tu hru pochovali. Ale aj napriek tomu je to jedna z hier, ktorá ma originálni nápad a do teraz sa to využíva.

Může vás zajímat:  Fall Guys: nově se budete rozčilovat na PC, Switchi i Xboxu

Chameleon hra vyšla v roku 2005 – PC

Chameleon je hra od tvorcov Silver Wish Games a illusion softworks, ktorí vydali do teraz najväčšiu legendu, ktorá sa dostala do celého sveta. Je to Mafia 1. Chameleon je slovenská hra, ktorá je inšpirovaná hrou hitman a splinter cell s otvorením prostredím. Hra beží na enginu na ktorej beží aj Mafia 1 a to je LS3D engine, ktorý bol opravení. Hra sa už ťažko zháňa, lebo už proste neexistuje. Hra zomrela práve kvôli tomu, lebo si ju nikto nevšimol aj napriek tej kvalite, ktorú hra ponúkala.

Boiling Point: Road to hell – Hra vyšla v roku 2005 PC

Hra teraz od tvorcov ATARI, ktorí už niesu. Vytvorili podarenú Open World FPS akciu, ktorú do teraz si ešte niekto na ňu spomenie, ale tiež malé percento, lebo tvorcovia tejto hry, už neexistujú, alebo sú rozdelení do iných firiem.

Firma sa volala Deep Shadow. Bolling Point je inšpirované hrou GTA s prvkami RPG, ktoré poznáme u hrách, ako je Far Cry. Príbeh sa začína tým, že hlavní hrdina išiel s dcérou na výlet a utiekol pred minulosťou. Bohužiaľ minulosť ho dobehla a uniesli mu dcéru. Úkol je nájsť dcéru vo veľkom svete plný možnosti, úloh a akcie.

To sú tri hry, ktoré do teraz sú známe, ale len v malom počte. Dnešná generácia hráčov o nich ani nemá poňatia. Tieto hry si zaslúžia vyjsť na povrch, len kvôli tomu, lebo ponúkajú prvky, ktoré do teraz ani jedná hra nemá a majú čo ponúknuť.

Může vás zajímat:  Fall Guys: nově se budete rozčilovat na PC, Switchi i Xboxu