Hogwarts Legacy dostal na Steamu štítky horor a Druhá světová válka.

Někteří uživatelé Steamu zřejmě začali označovat Hogwarts Legacy štítky jako Psychologický horor nebo Druhá světová válka. Hra zatím nevyšla, poslední měsíce je ale předmětem zájmu mnoha hráčů.

Zřejmě na protest proti nedávným výrokům autorky knih o Harrym Potterovi J. K. Rowlingové začali někteří hráči označovat Hogwarts Legacy na Steamu špatnými štítky. Tato hra tak může schytat bombing negativními recenzemi ještě před vydáním, pouze na základě výroků autorky knih. Pokud se podíváte na stránku hry na Steamu nyní, zřejmě neuvidíte nic podivného. Hlavními značkami pro tuto hru jsou prozatím: S kouzly, Fantasy, RPG či otevřený svět. Také po zobrazení nejčastěji používaných štítku pro hru neuvidíte nic podivného, snad až na poslední štítek s názvem Temné. Vzhledem k tomu, jak vypadaly poslední filmy je ale tento štítek na místě.

Pokud se ale podíváte do webového archivu (například pomocí stránky Wayback Machine), lze vidět některé podivnější štítky. Objevuje se zde například: NSFW, Kapitalismus nebo zmiňovaný Psychologický horor a Druhá světová válka. Po tomto bombingu byly tyto štítky odstraněny, ve webovém archivu ale zůstaly. Některé trailery na hru sice vypadají, že by se ke hře tyto značky mohly stahovat, určitě ale není možné zařadit hru do Druhé světové války nebo kapitalismu.

Na problém se štítky upozornil twitterový účet Trans People Getting Common WS, který sdílel snímek obrazovky se štítky Transfobní a Transfobie u hry Hogwarts Legacy.

Protože si hráči mohou ke hrám přiřazovat vlastní štítky, není divu, že se u her objevují nejpodivnější štítky. Aby se ale tyto štítky zobrazovali ostatním uživatelům, musí hru takto označit velký počet hráčů. Vypadá to tedy, že se hráči snaží poškodit jméno hry ještě před vydáním. Zda-li to dělají kvůli autorce knih nebo z jiných pohnutek zůstává zatím záhadou.

Zdroj: gamesradar