The Last of US – srovnání hry a prvního dílu seriálu

Tvůrci seriálu se drží herní předlohy velmi dobře. S porovnáním s jinými filmy a seriály podle her se jim to dokonce i daří. Jsou zde ale rozdíly, kterých si fanoušci her všímají.

Seriálové adaptace oblíbené hry sklidila mezi hráči značný úspěch. Premiérový díl si získal 5 milionů diváků v den vydání a řadu pozitivních recenzí. Seriál se věrně drží herní adaptace a stejně jako ve hře, lze očekávat skvělý a silný příběh. V prvním díle se nemění ani důležité vztahy mezi hlavními postavami. Některé vedlejší postavy a příběhy byly ale pozměněny.

Sarah má v seriálu více prostoru

Oproti hře, seriál začíná ráno v den, kdy propukne epidemie. Tento rozdíl slouží k tomu, aby se diváci více seznámili se Sarah. Na rozdíl od hry, v seriálu později nebude příliš prostoru na vyprávění. Zároveň si divák může všimnou, jak pandemie postupně narůstá, až se projeví u sousedky Sarah a Joela a zkáza se rozjede naplno.

Vztah Tess a Joela

Malý rozdíl se objevil i zde. Diváci jsou jasněji obeznámeni s tím, že Joel a Tess nejsou jen pracovními parťáky. V seriálu je zřejmé, že sdílejí postel i domácnost.

Joel se snaží najít Tommyho

Ve hře se Joel a Tommy pohádali a nezdá se, že by se nějak staral o to, co jeho bratr dělá a zda je v pořádku. V seriálu to tak zřejmě není, protože je řečeno, že Tommy už nějakou dobu neodpovídá na zprávy. Joel tedy v seriálu začne přemýšlet, jak najít svého bratra. V seriálu tedy bude vztah Joela a jeho bratra Tommyho jiný. Více se dozvíme v dalších epizodách.

Joel shání auto

Namísto pašování zbraní ve hře si v seriálu snaží obstarat Joel auto. To potřebuje na hledání svého bratra. Joel prodává vše co má, aby si mohl dovolit automobil. S Robertem (místním pašerákem) se namísto zbraní domlouvá na autobaterii. Také Marlene (vůdkyně Světlonošů) slibuje Joelovi auto za to, že dopraví Ellie do jiného tábora.

Pašerák Robert zemře daleko dříve

Menší zápletka pašeráka Roberta je ještě kratší. Po tom co okrade Tess je zabit Světlonoši, což urychluji setkání Joela a Ellie. Toho jsme se dočkali v seriálu daleko dříve.

V seriálu nejsou spory

Když narazí Joel v seriálu na prvního clickera, nejsou zde vidět žádné spory. Ani jedna z hlavních postav se o nich nezmiňuje, přestože ve hře by si Joel dávno nasazoval plynovou masku.