Xenonauts 2 zamíří do předběžného přístupu. Zahrát si můžete demo

Xenonauts nejvíce ze všeho připomínají staré XCOM hry a hodně fanoušky tahovek už netrpělivé čeká na Xenonauts 2. Do předběžného přístupu by na Steamu měla hra vstoupit v dubnu až červnu tohoto roku.

Původní Xenonauti byli opravdu podařenou hrou a na druhý díl se proto těší řada hráčů. Ten vydá vývojářské studio Goldhawk někdy v první polovině roku. Někdy během dubnem a červnem bude hra dostupná v předběžném přístupu na platformě Steam. Hra vzdává hold staré klasice XCOM, která byla vydávána ještě pod jménem UFO. Druhý díl byl poprvé oznámen už před šesti lety. O dokončení vývoje se rozhodlo ale až v roce 2018, kdy vývojáři získali nové prostředky na vývoj prostřednictvím kampaně na Kickstarteru. Tehdy také vydali nové hratelné demo, které je dodnes na GOGu. Projekt byl úspěšně zafinancován po 12 hodinách od spuštění a následovala uzavřená beta pro podporovatele. Od té doby vývojáři na hře pracují a její vydání ještě jednou posunuli, kvůli stále novému obsahu, který do hry přidávali. V současnosti se tak můžeme těšit také na letecké souboje i nové biomy.

Stejně jako v prvním díle, i v tom druhém budeme ovládat nadnárodní vojenskou organizaci, která má bránit Zemi před invazí mimozemšťanů. Kromě vylepšeného vizualu slíbili vývojáři přidat také další mapy, větší a podrobnější technologický strom a lepší zpracování GeoScape. Ve hře by se měla objevit také řada nových nepřátel.

Zdroj: rockpapershotgun