Vývojáři modu Skyblivion představili čtyřhodinové video

Nejdelší ukázka práce vývojářů modu pro Skyrim, ve kterém představují svůj projekt převádějící hru Oblivion do enginu Skyrimu.

Vývojáři jednoho z nejočekávanějších modů pro legendární hru Skyrim ukázali dlouhé gameplay video s nejžádanějšími odpověďmi. Mod s názvem Skyblivion převádí starší díl s názvem Oblivion o enginu Skyrimu. Dlouhodobě připravovaný projekt si klade za cíl spojit dva nejlepší tituly ze série her The Elder Scrolls od Bethesdy. Nové video ukazuje, jak rozsáhlý projekt je. Vývojáři také potvrdili, že mod bude fungovat také na Steam Decku.

Čtyřhodinové video začíná startovní lokací Vilverinem a nabízí pohled na unikátní zbraně v tomto dlouho očekávaném projektu. Vývojáři slibují mnoho unikátních artefaktů, které budou dostupné na základě schopností. Jedná se například o vyvolávací hůlku Daedru či ohnivý meč s fireballem. Vývojáři předesílají, že některé zbraně budou mít velmi originální přepracování oproti původnímu Oblivionu.

Ve videu je k vidění také rozsáhlost celého Oblivionu, včetně zelených výšin, které jistě zná každý, kdo hrál původní Oblivion. Ve videu je k vidění také řada nepřátel, zbraní a zbrojí. Přestože někteří nepřátelé ještě nemají naprogramované pohyby a útoky, jsou ve videu k vidění. Vývojáři také ukazují některé nedokončené oblastí Oblivionu, na kterých stále pracují. Po shlédnutí videa jistě uznáte, že modeři odvedli velký kus práce. Celý mod by měl být hotový a připravený v roce 2025.