Resident Evil 4 remake – vše co zatím víme

Resident Evil 4 remake je očekávanou předělávkou úspěšného dílu ještě úspěšnější série. Shrneme několik novinek a informací o remaku této skvělé hry.

Remake čtvrtého dílu Resident Evil 4 bude jednou z největších her v roce 2023, protože se na ni těší velká spousta hráčů. Capcom aktuálně pracuje na kompletním předělání klasiky z roku 2005, která je právě považována za jednu z nejlepších hororových her. V remaku se dočkáme vylepšeného příběhu, lepších soubojů a hlavně nové grafiky. Ta bude využívat PS5 a Xbox Series X na maximum.

Datum vydání

Datum vydání remaku Resident Evil 4 je stanoven na 24. března 2023. Datum bylo ohlášeno ve živém vysílání State of Play v červnu 2022. Původní hra vyšla na začátku roku 2005 na konzole GameCube

Podporované platformy

Při odhalení hry Capcom potvrdil, že Resident Evil 4 remake bude dostupný na PC, PS5 a Xbox Series X. Ve vývoji by měla být také verze pro PS4, není ale známo, zda se dočkáme také verze pro Xbox One.

Sběratelská edice

V současnosti je možné udělat předobjednávku hry, což musíte udělat pokud chcete získat sběratelskou edici. K dispozici jsou celkem tři edice: Standart, Deluxe (obsahuje digitální doplňky, včetně možnosti přepnout na původní soundtrack Resident Evil 4) a tu sběratelskou. Ta stojí 5 500 Kč a nabízí exklusivní skiny pro hlavní postavy a skiny zbraní, artbook či figurkou Leona S. Kennedyho.

Gameplay

Capcom slibuje, že udrží původního ducha hry tak, jak jej známe z vydání z roku 2005. Přináší ale vizuální změny a změny v mechanikách hry. Bude se ale jednat o akční horor z pohledu třetí osoby a podle záběrů se vývojáři rozhodně snaží posílit hororový zážitek. Lze vidět, že prostory jsou o něco menší, kamera je blíže k ramenu hlavního hrdiny a nepřátelé a svět kolem je děsivější. Zachovány ale zůstaly některé hříčky z původní hry. Totožná je například animace, kdy Leon vyskakuje z okna a vždy se pečlivě připraví a stále bude možné jedním kopem odhodit celou skupinu nepřátel. Všichni hráči jistě ocení změnu, díky které se může hlavní hrdina zároveň pohybovat i střílet. V původní hře musela hlavní postava stát, aby mohla vystřelit a mnohdy to bylo dost nepříjemné. Hra vychází na vylepšeném enginu, který se postaral o remake druhého a třetího dílu.

Remake versus Originál

Kromě některých mechanik a animací se Capcom rozhodl vylepšit také příběh hry. Jsou zde některé malé změny. Například to, že pes u medvědí pasti je již mrtvý a nebude možné mu po bitvě pomoci. Některých změn si ale všimne každý, kdo hrál původní hru. Například hned úvodní animace, ve které Leon prozkoumává chatu v lese, je kompletně přepracovaná a uvádí hru v daleko děsivějším světle. Dále byly nahrazeny některé cutscény, které se v původní hře odehrávaly bez videa a mnohdy působily dost komicky. Zachována zůstane naprostá většina hlavních postav, avšak hlavní padouch Ramon Salazar byl kompletně přepracován a zatím není ani stopy po Krauserovi.

Resident Evil 4 Remake ve virtuální realitě

Přestože je tato hra jedním z nejočekávanějších titulů také na PSVR2, nebude přepracována celá hra. Majitelé virtuální reality budou mít k dispozici speciální obsah určený pro VR. O tomto módu ale zatím nejsou téměř žádné informace. Můžeme ale předpokládat, že se inspirují využitím VR v Resident Evil VII.

Zdroj: gamesradar