fbpx

10 největších drsňáků z devadesátek

Stejně, jako má filmový svět Arnolda Schwarzeneggera, i my hráči máme své drsňáky. Tady je výběr těch největších frajerů z devadesátek.

10. B. J. Blazkowicz


B. J. Blazkowicz – Wolfenstein

B. J. je přesně ten člověk, o kterém můžeme říci, že bez něj ta válka nebude. Chlápek, který začal svou kariéru náckodrtiče ve hře Castle Wolfeinstein a od té doby ničí davy nácků. Po tom co zdecimoval půl nacistické armády sejmul ještě Mecha-Hitlera a do toho všeho má dvě dcery. Posuďte sami, který borec se může pochlubit zabitím Mecha-Hitlera v super Mecha obleku a čtyřma rotačákama.

9. Gordon Freeman


Gordon Freeman – Half-Life

Gordon je známý především jako nemluvka a zabiják všeho nepozemského za pomocí páčidla. Začal jako obyčejný vědec a během několika her se vypracoval na nefalšovaného zabijáka příšer. Ať už střílí ze samopalu, Gaussovy pušky nebo pouští z ruky roje mimozemských much (které pak do jedné ubije svým páčidlem, protože jsou mimozemské), vždy projeví svůj skrytý talent.

8. Turok


Turok – Turok

Spousta hrdinů loví a zabíjí ve svých hrách rozmanité příšery, přeludy, stroje nebo, je-li nouze, lidi. Turok to pojal originálně a ve svých hrách kosí zástupy dinosaurů. Kosí raptory, kosí triceratopse, kosí i T-Rexe. Tenhle frajer taky cestoval časem, aby pro sebe získal tu nejhustější zbraň v galaxii – Chronoscepter. Kromě toho ovládá luky, brokovnice, pušky, vesmírné zbraně a vůbec cokoliv, na co si vzpomenete. O co méně je zajímavý jeho příběh, o to více jsou našlapané jeho souboje. Přeci jen, tenhle chlápek zabil T-Rexe a vzpomeňte jaký randál nadělal tento dinosaurus v Jurském parku.

Může vás zajímat:  TMNT: Shredder’s Revenge vyjde i na Nintendo Switch

7. TJ Combo


TJ Combo – Killer Instinct

Venku by jste si TJ možná spletli s řadovým boxerem těžké váhy v národních barvách. Vlastně by jste měli pravdu. Pět let po sobě držel titul šampióna, až musel ze dne na den opustit svět boxu. Přišlo se totiž na to, že celou dobu používá kybernetické ruce. Není tedy divu, že ve své hře Killer Instinct je znám jako mašina na zabíjení.

6. Chun-Li


Chun-Li – Street Fighter II: The World Warrior

Chun-Li je především známá díky svým rychlým nohám. Během jedné vteřiny zvládne vykopat zuby z huby i tomu největšímu frajerovi. Komba zakončené jejím speciálním Lightning Kickem nebo Bird Kickem už zanechali obtisk její boty na nejedné tváři.

5. The Worms


Worms – Série Worms

Nemůžeme zapomenout ani na tyhle malé potvůrky, které nás doprovází už drahně let. Za celou dobu nedělaly nic jiného, než že bojovaly mezi sebou těmi nejšílenějšími zbraněmi. Nebojí se používat dynamit, vybuchující banány, legendární Holy Granade, nebo explodující ovečku. Kromě toho vždycky zničí úplně všechno kolem sebe a furt je to ještě nepřestalo bavit. Tihle chlapci jsou sice malí, ale o to více zákeřní.

4. Duke Nukem


Duke Nukem – série Duke Nukem

Je jasné, že tento nabouchaný blonďák nemohl v našem seznamu chybět. Stejně jako všichni drsňáci, i tento samozřejmě používá nadupané zbraně a vybavení. Nebojí se na svoje prasečí nepřátele použít plamenomet, raketomet, brokovnicomet, kulkomet a svoji zcela jistě ocelovou nohu, se kterou dokáže rozdrtit kde co.

Může vás zajímat:  Seriál The Last of Us zná dalšího protagonistu

3. Doomguy


Doomguy – série Doom

Ačkoliv na fotografie výše je spíše z jeho novějšího pekelného pasu, je s námi Doomguy už roku 1991. Již přes dvacet let drtí, řeše, kosí, mašíruje, šlehá a masakruje všechna pekelná monstra, které by se opovážila vstoupit na Zemi. Za ty roky už musel zničit tisíce, miliony nebo dokonce miliardy pekelníků a stále si to užívá. Stále se nenabažil ustřelování hlav brokovnicí, rozřezávání nepřátel na kousky motorovou pilou a drcení lebek svou pěstí. Jeho šílenství pak znovu nastartovala smrt jeho domácího mazlíčka. Ano i tento frajer má domácího mazlíčka.

2. Scorpion


Scorpion – série Mortal Kombat

GET OVER HERE! Znáte tu hlášku? Aby taky ne. vychází z úst jednoho z nejlegendárnější bojovníku v herním i filmovém světě. Nejenže je opravdu zběhlý v bojových uměních, zvládá také během mrknutí oka rozmašírovat nepřítele svým řetězem, který mu vystřeluje z ruky anebo ho spálit na popel. Samozřejmě až po odstranění jeho masky – s takovým chrupem by jste ji taky nosili. Scorpion má jednu nejlegendárnějších fatalit ve hře Mortal Kombat a pro to všechno nemohl na tomto seznamu chybět.

1. Lara Croft


Lara Croft – série Tomb Raider

Všichni jistě prominou, že první místo tohoto žebříku neobsadil nějaký fakt drsný chlapík. Tahle kočka si první místo v tomto seznamu rozhodně zaslouží. Zatímco všude kolem v herním světě hledali poklady jen muži, tato kráska natáhla super malé kraťase, nasadila triko na svoje velké vnady tvořené jen čtyřmi polygony a vyrazila si taky nějaký najít. Nemá sice velkou zásobu smrtících zbraní a ve většině případů si vystačí s dvěma pistolemi ráže 9mm, do kterých jí za celou její kariéru z nějakého důvodu nedošly nikdy náboje. Za svoji kariéru už ale zvládla prozkoumat nespočet starých chrámů, přežila bezpočet různorodých pastí a zabila i pár opravdu velkých bestií. Lara vyniká i svým intelektem, díky kterému vyřeší každou hádanku, kterou před ní osud postaví. V neposlední řadě je to taky pořádná kočka a proto tedy čestné první místo v seznamu největších drsňáků z devadesátek. A ještě pár fotek, čistě pro radost.

Může vás zajímat:  Nálož informací o Resident Evil Village