5 opravdu šílených věcí, které se staly v eSportu

Soutěže a různá veřejná klání v počítačových hrách se mezi nehráče dostává opravdu těžko. I tak ale jeho popularita stále roste a díky tomu se okolo eSportu děje stále více věcí. Podíváme se na 10 šílených událostí, které se ve světě eSportu udály.

5. Společnost ESL zabanovala tým YP

Team YP, který byl sponzorovaný pornostránkou YouPorn, dostal v roce 2016 na ESL ban za příliš moc sponzorů s obsahem pro dospělé. Počínaje stránkou YouPorn, přidávali se do řad sponzorů tohoto týmu další stránky s obsahem pro dospělé. V roce 2016 tomu ESL učinilo přítrž a zakázalo tomuto týmu vstup na šampionát. I po mnoha pokusech o kompromis ze strany YP, si společnost ESL stále stojí za svým. Nepřijala kompromis v podobě redukce těchto sponzorů a odstranění jejich log z dresu týmu.

4. ESEA používala počítače hráčů k těžbě BitCoinu

O těžbě BitCoinů na cizích počítačích jste určitě už četli mockrát. Tento případ je ale obzvlášť zajímavý. V roce 2013 začali někteří uživatelé hlásit zpomalení a bezdůvodné přetěžování výkonu jejich počítače. Jak se stížnosti začali množit, rozhodl se regulační úřad v New Jersey zjistit, v čem je problém. Brzy přišli na to, že software společnosti ESEA instaluje do počítače taky menší prográmek na těžbu BitCoinů.

V první chvíli to společnost označila jako nepovedený vtip na apríla, ovšem to bylo velmi rychle zamítnuto. Společnosti se ale podařilo vypátrat, že za tímto kouskem stojí jeden z jejich zaměstnanců. Ten byl okamžitě propuštěn. Ani tak se společnost nevyhnula pokutě jednoho milionu dolarů s tím, že 325 000 dolarů zaplatí hned a zbytek propadne pokud bude mít společnost čistý štít dalších 10 let. ESEA dále věnovala 3 700 dolarů v BitCoinech jako hlavní výhru v soutěži pro hráče a věnovala 7 427 dolarů American Cancer Society.

3. Team Immunity neplatilo své hráče

Jak známo, ti nejlepší hráči na poli eSportu si vydělávají nemalé peníze, především na obrovských výhrách ve vrcholových zápasech. To ovšem nemusí být vždycky pravda. Potvrdit to můžou hráči z Immunity. Ten byl dlouho znám pro svou všestranost a předcházela ho dobrá pověst. Ovšem ukázalo se, že Immunity dlouhodobě nevyplácí hráčům podíly a peníze za účast v turnajích.

Team Immunity ve svém posledním roce existence (2015)

Společnost platbu stále oddalovala s odvoláním na vytíženost manažerů. V roce 2015 požádali vývojáři nejslavnější eSportové hry League of Legends, Riot Games, aby byl tento tým vyloučen ze soutěží LoL. Všichni hráči spadající pod tento tým mohli samozřejmě hrát dál, samozřejmě pro jiný tým.

2. Konec kariéry Mithyho a Nukeducka

I v tomto případě vstoupili do hry vývojáři hry League of Legends. Po opakovaných rasistických narážkách a urážení v průběhu hry dostali půl ban na půl roku hráči Mithy a Nukeduck. Oba hráči se tak projevovali rasisticky v průběhu hry i v lobby. Ještě než trest byl oficiální, dostali oba dva padáka z teamu Ninjas in Pyjamas, ve kterém oba hráli.

1. Ukradená výbava

Na jednom ročníku Gaming Paradise, který se pořádá ve Slovinsku, byly ukradeny všechny počítače. Ty se samozřejmě měly použít při závěrečném klání na jevišti. Protože společnost neměla počítače, zrušila celý turnaj. Problém ovšem byl v tom, že hráči už byli na cestě. Ti byly po několik hodin ponecháni na letišti a nakonec jim nebyly vráceny žádné peníze. Vzhledem k cenám letenek a hotelů ve Slovinsku se jednalo o opravdu velmi drahou noc.