fbpx

Amazon se přidal ke cloudovému hraní se svou službou

Ano, byla to jen otázka času, kdy světový gigant Amazon rozvine své podnikání do gamingu a ten moment je tady. Přesněji Amazon Luna je tady. Takzvaná Luna je nadcházející služba pro hraní her na většině světových obrazovek a televizí, která bude fungovat na předplatném za rozdílné balíčky her.

Amazon nedávno otevřel přihlášky do předčasného přístupu, ale pouze pro Spojené státy americké. Samotný technologický gigant řekl ke službě následující: „Hráči si mohou vychutnat na Luně hry bez zdlouhavého stahování nebo aktualizací, drahého hardwaru nebo složitého nastavení. Zároveň můžou hráči začít hrát na jedné obrazovce a navázat později na jiné. Při spuštění bude Luna dostupná na Fire TV, PC, Mac a také ve webových aplikacích pro iPhone, iPad a později také Android“ říká Amazon.

Co se týče té hardwarové stránky, tak Amazon sdělil, že uživatelé mohou používat jak jejich Luna ovladač, myš s klávesnicí nebo nám nejvíce známé Xbox a PS4 ovladače. Jejich nově vyrobený ovladač má vestavěnou osobní asistentku Alexu, ale jinak je v podstatě stejný jako ovladače, na které jsme všichni zvyklí. Amazon také dodal, že pro mnoho hráčů bude příjemným překvapením, že Luna a Twitch, který už není jen pouhou streamovací platformou, budou pracovat pospolu.

„V rámci Luny hráči uvidí streamy dostupných her přímo z Twitche a naopak z celosvětově oblíbené streamovací platformy budou moci okamžitě začít hrát danou hru.“ píše Amazon.

amazon.com

Pokud se budeme bavit o službě jako takové, tak v předčasném přístupu bude za 5.99$ za měsíc, čímž nevybočuje z řady průměrných cen za předplatné, na které si celý svět už začíná rychle zvykat. Za tuto částku dostanete neomezený přístup k jejich aktuální knihovně her s názvem Luna+, který bude obsahovat kousky jako Resident Evil 7, Control, Abzu a několik dalších možností s tím, že později budou přidány další. Hráči budou mít možnost streamovat na dvou zařízeních najednou ve full HD v 60 FPS. Podpora 4k přijde také později.

Může vás zajímat:  TMNT: Shredder’s Revenge - vývojářský deníček 2

Další oznámení bylo o tom, že Amazon bude spolupracovat s Ubisoftem a tak si budeme moct zahrát jejich největší pecky i ve 4k. Zároveň bude mít každý předplatitel přístup ke všem nadcházejícím velkým titulům, které budou vycházet v blízké době. Bude tam například Assassins Creed Valhalla, Far Cry 6 nebo Immortals Fenyx Rising. Mezi launchovými tituly nebudou chybět: Resident Evil 7, Control, Panzer Dragoon, A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee, GRID, Abzu, Brothers: A Tale of Two Sons a snad i Metro Exodus.

Bude Luna stát za to? Amazon možná není připravený na vydávání a produkci herních trháků jako Sony, Microsoft nebo Nintendo, nicméně tato jejich nová gamingová služba je ve výhodné pozici, aby mohla konkurovat službě Stadia od společnosti Google a zároveň jim přebrat nové zákazníky čímž pomalu, ale jistě postaví další pilíř stále rostoucímu hernímu průmyslu.