Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 určitě patří mezi nejočekávanější hry tohoto roku. Byl uveden se šestiletou mezerou od posledního dílu, který nesl název DmC: Devil May Cry. Uspokojil však Capcom očekávání věrných fanoušků této herní série?

Postavy

Setkáváme se zde se skupinkou neohrožených hrdinů, kterou známe již z předešlých dílů, tvořenou legendárním lovcem démonů Dantem, u kterého vás vždy pobaví jeho specifický situační humor a poměrně o dost mladším Nerem. Nesmí chybět také Trish s Lady, dámy, které jsme mohli zahlédnout v dřívějších dílech. Mezi starými známými zabloudí také nová tvář-V, jehož přítomnost je příjemným zpestřením hry. Do již známé groupy lovců démonů zavítá rovněž Nico, vnučka Nell Goldstein, pravé ruky Danteho co se do výroby zbraní týče (má na svědomí výrobu například Ebony a Ivory).

Zpracování

Mnoho hráčů potěšilo zpracování nejen daného prostředí a soubojů, které jsou plné barev, oslňujících výbuchů a velice ostrých textur, ale také samozřejmě postav samotných. V předchozím díle byl Dante ztvárněn dle mnohých jako velice arogantní mladík, avšak ne v jeho osobitém stylu, a dožadovali se změny jeho vzhledu. Zda se povedlo doladit jeho zevnějšek posuďte sami. Za nás velmi povedené!

Příběh

Je vám nabízena možnost výběru postav, za které můžete v daný moment hrát (V, Nero, Dante) a tím je vám vždy umožněn rozlišný průběh hrou. Další postavy, které jsou v dané scéně ztvárňují samotní hráči pomocí Cameo systému. Jedná se o formu kooperace v singleplayerové hře. Vaši spoluhráči vás poté za váš výkon mohou ohodnotit a tím vám přilepšit v počtu orbů. Příběh se opět dotýká tématu rodiny, sourozenecké rivality a souboje dobra nad zlem.

Zbraně a další příslušenství

Máte zde na výběr z mnoha typů zbraní, které jsou však specifické pro určitou postavu a tím se také liší i typ boje. V boji budete hojně využívat nejen staré zaběhlé techniky a zbraně, jako například Danteho Rebellion (později Devil Sword Sparda a Devil Sword Dante) či rukavice Balrog , ale také naprosté novinky, jako hybrida motorky a motorové pily Cavaliere. Velice nás potěšil také fakt, že jsou zde zachovaná Danteho comba z předchozích dílů, jelikož proč měnit zavedené postupy, které očividně dokonale fungují. Konkrétně při hře za Danteho jsou k dispozici čtyři herní styly-Swordmaster, Tricker, Gunslighter a Royal Guard. Při hře za V démonické druhy Griffona a Shadow, u kterých je však potřeba, aby se V zapojil při doražení skoro padlých monster. Určitá změna je také při hře za Nera, konkrétně využití různých modifikací jeho mechanických paží. Potřebná comba je možné vyzkoušet předem ve voidu.

Nepřátelé

Bestiář je zde velice pestrý. Setkáváme se zde s novými nepřáteli, ale také starými známými. Motivy protivníků se neopakují a tak umožňují hráči si vychutnat originalitu jednotlivých soubojů.

Podobnosti a odlišnosti s předchozími díly

Pokud zrovna potřebujete uplatnit své červené orby, které zde fungují stále jako forma platidla, můžete vyhledat nejbližší Divinity statue, jak tomu bylo v minulých dílech, nebo telefonní budku (teda, v některých případech spíše co z ní zbylo), vytočit 33729 a čekat na příjezd Nico s jejím jedinečným zbožím. Ve hře je bohužel určitá absence skrýší, které byly naopak v předchozích dílech hojně využívané.

Obtížnosti

Stejně jako v předešlých dílech série Devil May Cry máme dva základní stupně obtížnosti-Human a Devil hunter. Lidem, kteří ještě neměli co do činění s touto sérií i věrným hráčům však doporučujeme výjimečně začít již s obtížností Devil hunter. Obtížnost Human nám připadá ohromně jednoduchá i pro nováčky v herním světě a zemřít zde byl více než nadlidský úkol.

Herní doba

Tento díl se poměrně liší od ostatních co se do délky herní doby týče. Předchozí díly bylo možné na obtížnost Human dohrát přibližně za 8-12 hodin. Tentokrát se nám doba prodlužuje až na úctyhodných 15 hodin herního šílenství.

Závěr

S hrou byly mírné problémy co se týče ovládání. Jelikož bylo stavěno primárně na konzole, bylo obtížné zvládnout některá comba, což nám mírně znepříjemnilo průběh hry. Hře však nemůžeme nic až na pár detailu vyčíst a plně ji doporučujeme všem hráčům. Staré veteránům přivodí pocit nostalgie a novým hráčům nabídne několik hodin herní zábavy. Tato hra vychází na XOne, PS4 a PC.

7 comments

 1. Wow, fantastic blog layout! How lengthy have you been running a blog for?

  you made blogging look easy. The total look of your site
  is wonderful, let alone the content material! You can see similar here sklep
  online

 2. sklep napsal:

  Wow, fantastic blog structure! How lengthy have you been running a blog for?
  you make running a blog look easy. The total glance of your web
  site is excellent, let alone the content material! You can see
  similar here sklep internetowy

 3. dobry sklep napsal:

  Hello, every time i used to check blog posts here in the early
  hours in the dawn, as i love to find out more and
  more. I saw similar here: Najlepszy sklep

 4. ecommerce napsal:

  Howdy! Do you know if they make any plugins to help with
  SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good
  success. If you know of any please share. Many thanks!
  You can read similar art here: Dobry sklep

 5. hitman.Agency napsal:

  Hi there! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying to get my
  blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very
  good results. If you know of any please share.
  Appreciate it! You can read similar art here: GSA Verified List

 6. Dakota87 napsal:

  Wow, amazing blog structure! How lengthy have you ever been running a blog for?
  you made running a blog glance easy. The total look of your
  site is magnificent, as neatly as the content! You
  can see similar here prev next and those was wrote by Dylan66.

 7. Margo93 napsal:

  Wow, marvelous weblog layout! How long have you ever been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall glance of your web site is great,
  let alone the content material! I saw similar here prev next and that was wrote by
  Kent84.

Napsat komentář