fbpx

Dnes vychází free-to-play hra podobná X-COMu

Již dnes vyjde na Steamu ve 20:00 hra s názvem RAM Pressure. Sami vývojáři říkají, že se nechali hodně inspirovat sérií X-COM a z hry je to na první pohled patrné. Celý titul je free-to-play a pokud dosáhne kvalit X-COMu, rozhodně se můžeme těšit na skvělý herní zážitek.

RAM Pressure official trailer

V blíže neupřesněné budoucnosti spadne na Zemi neobvyklý meteorit. Později se zjistí, že se jedná o pozůstatky mimozemského plavidla zničené v galaktické válce. Aby vlády zabránily celosvětovému chaosu a panice, rozhodnou se, vyřídit problém dříve než nastane. Posílá proto na místo dopadu elitní jednotky, které mají získat přístup k mimozemským technologiím jako první a zabránit ohrožení planety. Jako velitel jedné takové jednoty máte za úkol vydat se na místo dopadu a najít a zabezpečit možné technologie a informace o mimozemšťanech. Během jedné mise se ale dozvíte, že vládám je především o to, aby novou technologii využily na ovládnutí populace na zemi. Zjistíte tak, že tento “první kontakt” je pouze špičkou ledovce hrozby, které hrozí obyvatelům Země.

Galerie hry RAM Pressure

Hra bude mít jak online, tak i kampaň pro jednoho hráče. V obou případech nabídne možnost upravovat si vojáky podle sebe, co se týče výstroje a výzbroje. V nabídce budete mít přes 100 zbraní rozdělených do deseti tříd, včetně hi-tech zbraní a mimozemských technologií. Stejně tak samotní vojáci se budou dělit do dvanácti různých tříd. Každá třída bude mít několik schopností a dohromady jich hra nabídne 160 napříč všemi třídami. Hra nabídne také PvP multiplayer, ve kterém budete moci poměřit sílu své jednotky s ostatními hráči.

Může vás zajímat:  Dnes vyšla česká RPG hra Hobo: Tough Life