FiolaSoft představili svou hru Matcho. Příběhový trailer uvidíme dnes v 18 hodin

FiolaSoft je české herní studio, které je známé hlavně svou hrou Blackhole a herním magazínem Indian. Jejich první hra, ve které dabing zajistily známé osobnosti českého YouTube, měla velký úspěch a Matcho vypadá na pořádnou pecku. Vývojáři postavili hru na jednoduchém principu „spoj tři“ a zakomponovali jej do akční střílečky.

Po několika měsících mlčení se vývojáři pochlubili dalším postupem. Jejich hru exkluzivně představil magazín IGN včera, kdy všechny informace vývojáři sdíleli i živém vysílání. Současně s článek na IGN začala fungovat také Steam stránka hry a vyšel nový trailer.

Z traileru je jasně vidět, jakým směrem se souboje ve hře budou ubírat. Na zemi přistáli mimozemští brouci a nikdo nemá tušení co od lidstva chtějí. Hlavním hrdinou tohoto příběhu je Max, chlapík s podivnými schopnostmi, kterým sám nerozumí. Zjistí se ale, že za pomoci těchto schopností je schopný komunikovat s invazními roboty a je vyslán na záchranou misi. Celý příběh bude možno prožít také s českým dabingem, který vývojáři do hry chystají.

Příběh bude částečně navazovat na lore Blackhole a příběh Maxe by se měl odehrávat přibližně 40 let před událostmi ze hry Blackhole. Čekají nás příběhová rozhodnutí, zajímavý soubojový systém se spojováním barevných robůtků a jistě výborný český dabing. Hru bude pohánět Unreal Engine 4 a grafická stránka hry je zatím skvělá. Barevné a rozmanité prostředí doplňují roztomilí (ale nebezpeční) barevní robůtci.

Kromě spojování barevných robotů si vyzkoušíme také různé parkourové kousky, jako běh po stěnách nebo dvojskok, které budou využitelné i v soubojích. Budeme řešit prostorové hádanky a skákat po různých plošinách. Kromě příběhové kampaně najdeme ve hře také nekonečný mód s drobnými úkoly. Vývojáři slibují také online světový žebříček a ZEN mód, ve kterém si můžete libovolně spojovat robůtky při poslechu soundtracku hry. Po vydání se chystají vývojáři přidat také multiplayer, který bude obsahovat při nejmenším mód deathmach.

Matcho má datum vydání nastaveno na tento rok, bez bližšího upřesnění. Vývojáři chtějí hru vydat zároveň na PC, Xbox Series a PlayStation 5.

Příběhový trailer dnes v 18 hodin na YouTube

Zdroj: IGN, Playmatcho.com