Horizon Forbidden West: dočkáme se třetího dílu?

Velké odhalení na konci poslední hry a také herní ředitel Mathijs de Jonge dávají naději, že se v budoucnu můžeme těšit na třetí díl značky Horizon. Novinka Horizon Forbidden West časově následuje několik měsíců po událostech prvního dílu a snaží se na něj přirozeně navázat. Jako správné pokračování nabídne i několik nových strojů, zbraní a schopností, s pomocí kterých se Aloy může postavit gigantickým strojům.  

Horizon Zero Dawn zanechal uspokojivý dojem, co se týče osvětlení příběhu a rozuzlení původní zápletky. Nebýt následující potitulkové scény, byl by klid. Vývojáři z Guerrilla Games tento moment využili jako stavební kámen pro pokračování Forbidden West a nyní se zdá, že tento koncept opakují. Lákají nás tímto už teď na třetí díl? 

Pro magazín VG247 se herní ředitel Mathijs de Jonge rozhovořil o konci hry a zmiňuje i obecný pohled na značku Horizon. Zdůrazňuje, že Horizon je o spojení starého světa a současnosti, který nabízí celou řadu záhad a tajemství k odhalení. Spojení staré a nové civilizace dává možnost vytvořit poutavý příběh a vytvořit unikátní scénář. I vzhledem k celkové úspěšnosti této značky poslední hra končí cliffhangerem a zavdává ke smysluplnému pokračování. Časový horizont však samozřejmě nelze nyní vůbec předpovědět. Dalo by se však spekulovat o vydání DLC, vždyť i původní hra obdržela přídavek s názvem The Frozen Wilds.

zdroj: guerrilla-games.com