fbpx

Leak části příběhu z Last of Us 2

Již tak koronavirem ohrožené vydání Last of Us 2 nově zkomplikoval únik informací, který se týká klíčových příběhových elementů.

Incidenty tohoto druhu se stávají zcela běžně a obvykle se dočkají jen pár neurčitých reakcí ze strany skalních fanoušků, než se na ně zapomene. Jenže tento, dle všeho, obsahuje i scény naznačující smrt hlavního hrdiny z předešlé hry, a to velmi potupným způsobem. Joela je možno vidět těžce raněného, což ale nemusí znamenat nic konkrétního. Oním nástrojem, který mu má způsobit největší újmu na zdraví, má totiž údajně být golfová hůl v rukou ženské antagonistky (a údajně další hratelné postavy).

Dvě verze téže postavy (vlevo první trailer)


Reakce jsou přesně dle očekávání. Všeobecné pobouření v podobě petice za dřívější vydání (kvůli zabránění spekulacím) a výzev k bojkotu.
Hře by to však uškodilo, jelikož není ještě hotová a kvůli situaci ve světě, není ani jisté, kdy bude.

V době psaní článku vývojáři a ani Sony (pro jejichž konzole to má být vlajková loď) nic nepotvrdili ani nezamítli. Naopak vyšlo prohlášení, že za únikem nestojí zhrzený zaměstnanec, jak se původně spekulovalo, nýbrž zcizení dat z cloudu hackery.
U hry takto založené na vyprávění, to zní divně, ale z mého pohledu nezbývá než doufat, že až titul (vyladěný) vyjde, bude se jednat o nějakou snovou sekvenci či alternativní příběhovou linii.

Může vás zajímat:  TMNT: Shredder’s Revenge vyjde i na Nintendo Switch