fbpx

Manchester United žaluje výrobce fotbalového managera za použití jejich jména

Fotbalový tým Manchester United žaluje společnosti SEGA a Sports Interactive za neoprávněné použití jména klubu a zjednodušeného loga ve fotbalové simulaci Football Manager.

“Spotřebitelé očekávají, že vedle jména se objeví také klubové logo Manchester United… toto opomenutí je jasné neoprávněné užití.” argumentuje organizace United. Může tak docházet ke zmatení zákazníka a logo by mělo být smazáno.


Jak uvádí deník the Guardian, klub z anglické Premier League učinil první právní kroky proti SEGA a Sports Interactive za údajné porušení ochranné známky. Šéf společnosti Sports Interactive Miles Jacobson na Twitteru uvedl, že se k probíhajícímu soudnímu řízení zatím nemůže vyjádřit.
Na oznámení United reagoval právní zástupce SEGA a Sports Interactive, který uvedl, že zjednodušený znak klubu “vychází ze 14 šablon obecných log, která náhodně generuje herní engine.”


Společnost Sports Interactive začala vydávat svůj fotbalový manažer už v roce 1992 pod názvem Championship Manager, a to až do roku 2003, kdy došlo k rozchodu se vydavatelem Eidos. Od roku 2004 tak vychází hra Football Manager. V roce 2006 společnost koupila SEGA. A právě to je na celé záležitosti asi nejbizarnější – že to celé ty roky nikomu nevadilo…

Může vás zajímat:  State of Play ovládli Ratchet s Clankem