fbpx

Nintendo varuje: Neodstraňujte ochranu obrazovky u Nintenda Switch OLED

Nové Nintendo Switch OLED obsahuje ochranu obrazovky, kterou předchozí modely Switch neměli, a společnost doporučuje, aby ji hráči neodstraňovali.

Po uvedení nového modelu Nintendo Switch OLED na trh si fanoušci postupně začali všímat, že konzole je dodávána s ochranou obrazovky. Tu však starší modely Switche neměly.

Přestože Nintendo Switch OLED není toliko očekávaným Nintendo Switch Pro, spousta fanoušků se rozhodla ke koupi a už si mohou užívat hraní her na větším a vylepšeném displeji. Obrazovka je větší, nabízí úhlopříčku 7 palců a oproti standardnímu modelu Nintendo Switch, který má plastovou obrazovku, přichází OLED verze s obrazovkou skleněnou.

A právě proto se společnost rozhodla opatřit displej „lepicí fólií s anti-rozptylovou funkcí“ pro případ rozbití. Pokud by totiž došlo k poškození, tento film proti rozptylu ochrání uživatele před rozbitým sklem a poškrábání o ostré hrany a střepy. Současně zabraňuje také jakémukoli poškrábání na obrazovce.

Sama společnost Nintendo na toto reagovala a potvrdila, že by se adhezivní fólie proti rozptylu neměla odstraňovat. Pokud chcete displej chránit další vrstvou, je nejlepší použít produkty učené speciálně pro tento nový OLED model.

Někteří hráči se vyjádřili, že adhezivní fólie je na první pohled obtížně vidět a nevyvolává onen rušivý „bublinkový efekt“. Každá ochrana se hodí, vezmeme-li v potaz, že konzole je určena především pro hraní na cestách, kde je riziko pádu podstatně větší než doma na gauči. Ne snad, že bychom chtěli pevnost a účinnost ochranného filmu testovat, ale doufejme, že v případě drsného pádu odvede svou práci.

Může vás zajímat:  TMNT: The Cowabunga Collection má datum vydání?