fbpx

Novinky ze světa Cyberpunku 2077

CD project nasytil fanoušky poměrně podrobnými informacemi o charakteru hry, která byla největším překvapením tohoto roku.

Ocean Quests

,,Ve hře můžete najít lodě a určité dějové prvky týkajících se pobytu na moři. Více k příběhu bych vám však nechtěl prozradit” sdělil při jednom z rozhovorů Pawel Sasko, vedoucí designer.

,,Každopádně budou lodě zaujímat svou část ve hře, ale nebude zde možné je řídit. Vše, co vám tedy prozradím bude, že zde bude možnost plavat. Questy týkající se právě vody a podvodního světa, budou v obdobném stylu jako jsme mohli vidět u Zaklínače” 

Minihry

Mimo hlavní příběh nám hra nabídne pestré možnosti miniher-závody, box, střelnice a hacking. Právě k poslednímu zmíněnému se Sasko vyjádřil následovně:

,,Nejedná se jen tak o kdejakou obyčejnou hru, kde se vše točí pouze kolem výhry a prohry. Čím více se zdokonalujete v dané oblasti, tím větší kontrolu získáte nad samotnou sítí. To se nakonec projevuje v dalším odměňování” 

Rozvíjení charakteru NPC

Zde je rovněž určitá inspirace ze série Zaklínače, kde vedlejší postavy měly rozvinutý příběh a propracované vzorce chování, které hru zabalí do realistického kabátku.

Gangy

Setkáme se s hlavními dvěma gangy. Animals, jak může prozradit název, vzhledem ani chováním již nepřipomínají lidskou bytost. Rozhodně nebude příjemné dostat ránu jejich vytvarovanou paží! Druhými protivníky jsou The Voodoo boys, kteří jsou geniální přes síťové technologie.

Může vás zajímat:  State of Play ovládli Ratchet s Clankem
Animals
The Voodoo boys

Tvoření charakteru postav

Výběr vnějších prvků postav je zde opravdu rozmanitý, taktéž však ten vnitřních. Budete vybírat ze tří možných minulostí tu svou (Nomad, Streetkid, Corporate). Ty vám nabídnou jedinečné možnosti komunikace při dialozích. Na výběr budete mít také způsob průchodu hrou. Netrunner více sází na technickou zdatnost a hacking, zato Strong solo spíše na hrubou sílu a destrukci. Nebudeme ochuzeni ani o výběr pohlaví. Hotové The Sims!

Herní mechaniky

Vývojáři se rozhodně nebojí zavedení nových či raritně využívaných herních mechanik. Každý si najde to své, ať už preferujete tvoření lidského štítu z vašich nepřátel či využití turet jako palnou zbraň.

Hra pro dospělé

Mnohonásobní partneři či obecně svobodomyslné chování v tomto odvětví nebude ve světe Cyberpunku nic neobvyklého.

Kriminalita

Nic zde nefunguje tak, jak by ve spravedlivém světě mělo. Policisté se zde rozhodně neřídí motem ,,Pomáhat a chránit”.