Podívejte se na 5 minut fanouškovského remaku Resident Evil: Code Veronica

S remaky Resident Evilu se v posledních letech roztrhl pytel a RE: Code Veronica je další, který by fanoušci rádi viděli v moderním hávu. No a někteří z nich se tohoto úkolu ujali. Jak se jim to povedlo, můžete posoudit sami po zhlédnutí videa.  

Jistě byste v plejádě her ze série Resident Evil našli slavnější a oblíbenější díly než je ten s podtitulem Code Veronica. Ale i tak si tento díl získal své oddané hráče. Oficiální remake nebo remaster se nechystá. To však nebrání tomu, aby se skupinka nadšených tvůrců a vývojářů pustila do vlastního projektu. Nedávno se prostřednictvím videa podělili o první záběry. Video ukazuje prvních 5 minut fanouškovského remaku RE: Code Veronica, za titulem stojí trojice Matt Croft, Briins Croft a člověk pod přezdívkou DarkNemesisUmbrella.  

V upoutávce vidíme Claire Redfieldovou, jak procitá v cele a vychází ven. Po krátkém rozhovoru se začne pohybovat uvnitř objektu a narazíme například na typické rostlinky apod. Vše je samozřejmě vyvedeno v moderním enginu a z pohledu třetí osoby. Tento neoficiální remaku využívá model Claire z prvního dílu, což by mohl být problém především z právního hlediska. I když bude hra pod freeware licencí, je možné, že by ji Capcom mohl zatrhnout. To by však dle dostupných záběrů byla rozhodně škoda.